Treska

Treska – poklad nórskych vôd

Treska patrí medzi hospodársky najvýznamnejšie ryby.

Po celom svete sa táto ryba radí medzi najobľúbenejšie ryby kvôli svojej chuti. Jej mäso je veľmi chutné a jemné. Treska obyčajná sa nachádza v chladných vodách Atlantického oceánu. Táto ryba sa stáva obľúbená, nie len kvôli svojej chuti ale aj kvôli perfektnému a zdravému zloženiu. Tak nezabúdajte,že tresku obyčajnú by sme nemali jedávať len raz do roka, ale bolo by super si ju dávať aspoň raz do týždňa na raňajky alebo obed…

Detoxikačné produkty
Najlepšie detoxikačné produkty si môžete pozrieť v našom kompletnom zhodnotení – všetky informácie na správny výber detoxikačného nápoja. Pozrieť produkty na detoxikáciu [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]

Popis tresky obyčajnej a jej chutného mäska:

Táto ryba sa zväčša nachádza v hĺbke od 30 do 80 metrov. Nakoľko nadmerný rybolov je až priam neúmerný, tresky nedosahujú tejto dĺžky a ani hmotnosti. Dosahujú maximálne hmotnosť približne od 11 kilogramov do 15 kg. Avšak aj tak sa jej veľkosť líši podľa veku a výskytu. Čím ideme viac na sever, tak je treska menšia.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Rozmnožovanie tresky čiže trenie prebieha hlavne v jarných mesiacoch. V tomto období sa teplota vody pohybuje od 4 do 6 stupňov. Zväčša sa rozmnožujú v hĺbke od 100 do 200 metrov. Jedinci musia ísť niekedy aj tisícky kilometrov k miestu trenia. Na tomto mieste samice vypustia niekoľko miliónov ikier. Tieto ikry sú vo veľkosti okolo 1,5 milimetrov. Z oplodnených vajíčok sa od dvoch do štyroch týždňov vyliahnu mladé rybky následne  žijú pri dne. Behom 2 až 4 rokov sa treska dostáva do pohlavnej dospelosti. Tresky sú známe tým, že žijú v oddelenej populácií.

 

Pôvod  tresky obyčajnej:

Je to morská ryba, ktorá patrí do čeľade treskovitých. Táto ryba môže dorastať do veľkosti až 2 metrov. Jej hmotnosť zväčša nepresahuje 90 kilogramov. Táto ryba patrí medzi silné a mohutné ryby. Tieto ryby sa nachádzajú v hájoch a v oblastiach nad pevninským šelfom.

Táto ryba sa nachádza v chladných vodách mierneho pásma. Nachádza sa hlavne v oblastiach Atlantického oceánu.

Charakteristika a význam pre zdravie:

Charakteristickým črtom tresky je dlhý fúz, ktorý sa nachádza na spodnej čelusti tresky. Čeľusť tresky je vybavená zúbkami. Jej telo je pokryté predĺženými šupinami a jej farba je rôznorodá, pretože sa vekom obmieňa. Kým je ryba mladá má načervenané až priam škvrnité hnedé dobre viditeľnú bielu čiaru.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Ich chovanie je zaujímavé nakoľko samci tresky vydávajú zvyky. Tieto zvuky môžeme prirovnať ako krochkanie prasiatka.

Treska je veľmi významná pre zdravie vďaka svojmu zloženiu, keďže je treska veľmi bohatá na tryptofán a serotín. Serotín je látka, ktorá spôsobuje šťastie (je to hormón šťastia).  Ak však chcete schudnúť určite sa obráťte na tento druh ryby pretože má nízko kalorickú hodnotu a je veľmi bohatá na Omega 3 mastné kyseliny.

Treska a jej nutričné hodnoty:

treska mäso

Tieto hodnoty sú prepočítané na 100g a ako si môžeme všimnúť v tejto rybe sa nachádza veľké množstvo prospešných látok, pre život človeka.

Mastné kyseliny, nasýtené celkom 0,131 g

Mastných kyselín, mono celkom 0,094 g

Mastné kyseliny, celkom 0,231 g polynenasýtené

Cholesterol 43 mg

*Vysvetlivky: Makroprvky a stopové prvky sa udávajú v mg, ultrastopové prvky v mg. Pri vitamínoch rozpustných v tukoch  sa často sa uvádza jednotka IU:

 • Vitamín A : 1 IU je biologický ekvivalent 0,3 mcg retinolu, alebo 0,6 mikrogramov beta-karoténu
 • Vitamín C : 1 IU je 50 mcg kyseliny L-askorbovej
 • Vitamín D : 1 IU je biologický ekvivalent 0,025 mcg cholekalciferolu alebo ergokalciferolu
 • Vitamín E : 1 IU je biologický ekvivalent asi 0,67 mg D-alfa-tokoferol, alebo 0,9 mg dl-alfa-tokoferol.

Chov?? je to možné?

Treska sa zo začiatku života živí planktónom. Pozdejšie sa však stáva dravou rybou a začína sa živiť mnohoštetincami, mäkkýšmi a inými menšími druhmi rýb.

Recept:

 • U nás treska ako ryba je zväčša niečím výnimočným, nakoľko sa táto ryba u nás nenachádza, málokto ju pozná, prípadne málokto si ju kúpi, pretože ani sám nevie ako by si ju pripravil. Tu Vám ponúkam najlepší recept na svete, ktorý určite vyskúšajte.

Recept č. 1: Treska v syrovom cestíčku:

Potrebujeme:

 • 4 veľké filety z tresky
 • 4 strúčky cesnaku
 • 4 polievkové lyžice syru (mäkký syr)
 • 3 citróny
 • Olivový olej
 • 120 g nastrúhaného tvrdého syra
 • 4 polievkové lyžice strúhanky
 • Čerstvá petržlenová vňať
 • Čierne korenie mleté
 • Soľ

 

 Postup:

Najprv rúru predhrejeme na 200 °C a plech vymastíme najideálnejšie olejom ale ak nemáte olej môže byť aj bravčová masť. Vezmeme rybie mäso opláchneme ho a pokvapkáme citrónovou šťavou. Následne rybu osolíme a dáme na ňu čierne korenie. Vezmeme omastený plech a položíme naň rybu. Vezmeme si stredne veľkú misku, v ktorej rozmiešame 2 lyžice olivového oleja, strúhanku, mäkký syr, nadrobno pokrájaný cesnak (ideálnejšie by bolo keby bol pretlačený), pridáme umytú a postrúhanú kôru citróna a následne pridáme aj šťavu z týchto dvoch citrónov. Podľa chuti už dokoreníme a osolíme, a dôkladne premiešame. Toto syrové cesto rovnomerne nanesieme na filety a pečieme približne 12-15 minút. Pečieme do vtedy až kým cestíčko nie je urobené do zlatista. Hotové mäso naložíme na tanier a ozdobíme petržlenovou vňaťou. Podávame s opečenou bagetkou alebo zemiakmi prípadne zeleninovým šalátom. Prajem dobrú chuť.

Aké ryby sa ešte nachádzajú v nórskych vodách?

Losos:

Losos alebo losos atlantický je dravá ryba, ktorá sa nachádza v Nórskych vodách. Táto dravá ryba patrí do čeľade lososovitých a žije v mori. Dospelý jedinci počas života migrujú proti prúdu riek. Nachádzajú sa väčšinu života v horných tokoch riek, ale vydávajú sa na určitý čas do mora, nakoľko v mori rýchlejšie dospievajú a už ak sú dospelé znovu sa vracajú do rodových riek.

Makrela:

Je to rýchlo plávajúca ryba. Táto ryba patrí medzi dravé ryby, ktorá má malú ale hlboko vykrojenú plutvu. Na chrbte sa nachádzajú dve chrbtové plutvy. Za druhou chrbtovou plutvou sa nachádzajú prídavné malé plutvičky. Táto ryba žije v kŕdľoch.

Mieň:

Mieň je ryba, ktorá je ako jedna z mála lovená celoročne, pretože patrí k druhom rýb, ktoré sú hojne rozmnožené, avšak tieto ryby sú najskôr napádané parazitmi.

Zubatka:

Je veľmi vzácna ryba a nachádza sa hlavne v južnom nórsku a po menej sa už nachádza aj v strednom. Táto ryba reaguje veľmi citlivo na rybársky útlak, práve preto treba k nej pristupovať po tichu. Najideálnejší je lov na prívlač s tým, že ju ľahko prikŕmime. Hlavnou potravou sú mušle a mäkkýše.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Sleď:

Sú to ryby, ktoré tvoria dôležitú zložku potravy niektorých morských dravých rýb. Sleď je veľmi chutná ryba a hodí sa na grilovanie, údenie ale aj praženie.

 

5/5 - (3 votes)

Reply