Detoxikácia pľúc

Detoxikácia pľúc – nie len pre fajčiarov

Ste fajčiar a chceli by ste sa trochu „očistiť“ od splodín cigariet? Alebo len jednoducho dbáte o svoje zdravie a chcete skúsiť detox? Prípadne ste astmatik alebo máte dlhodobejšie dýchacie problémy? Pľúca sú v najväčšej činnosti približne v čase od 03:00 ráno do 05:00 ráno, kedy sa zvyknú budiť najmä fajčiari, astmatici, a ľudia trpiaci dýchacími problémami. Či už sa vás týka nejaký spomínaný syndróm, alebo ste len záujemca pre detox pľúc, v nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, čo a ako robiť.

Pľúca

pluca

Asi ako každý z nás vie, hlavnou úlohou pľúc je zabezpečiť okysličenie krvi a tým udržiavať vaše telo v živom stave. Tento proces sa nazýva dýchanie.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Pľúca patria do dýchacej sústavy. Ide o párový orgán, ktorý má objem približne 4 – 6 litrov. Ženské pľúca sú ale o niečo menšie ako mužské. Umiestnenie pľúc je v hrudníku, pričom sú chránené hrudným košom. Možno vás už niekedy napadla otázka, ako je možné, že sa do bránice okrem pľúc zmestí aj srdce, keď sú skoro v rovnakej výške. Je to spôsobené tým, že ľavá strana pľúc je o niečo menšia ako pravá strana, preto sa ku nej pokojne vojde aj srdce.

Čo spôsobuje poškodenie pľúc?

Doteraz ste si mysleli, že je to fajčenie? Alebo ste tiež počuli legendy o tom, že najviac ohrozený poškodením pľúc sú pasívni fajčiari? Nuž, nič z toho nevylučujeme… Je to pravda. Ale okrem iného na ochorenia pľúc vplývajú aj iné faktory. Ide napríklad o mieru prežívaného stresu. Taktiež o všetky negatívne emócie, ktoré prežívame, ako sú napríklad plač, smútok, depresia, melanchólia.

Tiež to môže byť ovplyvnené vplyvom okolia, prostredia, v ktorom žijeme. Predsa len, mestskí ľudia budú mať asi zvýšené riziko pľúcnych chorôb, keď sa celé dni pohybujú v smogu a znečistenom prostredí, ako ľudia žijúci na dedinách. Taktiež dedičné, vrodené faktory ťažko pozmeníme. Ďalej sa jedná o zlý životný štýl, málo spánku, rýchle dýchanie, vietor, a dokonca aj mliečne výrobky. No a v neposlednom rade ide aj o stravu, ktorú konzumujete. Mysleli ste si, že strava na pľúca nevplýva? Omyl. Napríklad mrkva, paradajky, citrusy, či listová zelenina sú veľmi vhodné pre zdravšie pľúca a to z toho dôvodu, že obsahujú veľké množstvo vitamínov C a E, ktoré chránia pľúca pred voľnými radikálmi.

Čo posilňuje pľúca?

 • fyzická aktivita, šport a potenie
 • hlboké dýchanie
 • inhalovanie bylinných vývarov a vonných olejov
 • grep, hruška, mandle
 • ryža
 • sauna
 • vlhčenie vzduchu
 • istota, pozitívna nálada, smiech, šťastie a všetky pozitívne emócie

Kedy detoxikovať pľúca?

Ak sa vyskytujú prejavy ako:

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

 • upchatý nos, hlieny, svrbenie v nose
 • kýchanie a kašeľ
 • strata hlasu
 • ekzém
 • stuhnuté svalstvo v ramenách
 • bolesti zubov bez kazu
 • nechuť ku komunikácii s druhými ľuďmi

Ako detoxikovať pľúca?

detoxikacia-pluc

Na úvod si uvedieme, kedy je detoxikácia pľúc najvhodnejšia. Je to v mesiacoch november, december a január, kedy sú najviac zaťažované chladným počasím. Existuje viac spôsobov ako urobiť očistu, stačí sa nechať inšpirovať.

Relaxačné metódy

Jednou z relaxačných metód, ktoré môžete využiť pri detoxikácii pľúc je využitie esenciálnych olejov. Môžete si ich napríklad nakvapkať do vriacej vody, prikryť si hlavu uterákom a vdychovať paru z esenciálneho oleja. Detoxikácia pľúc je najvhodnejšia s eukalyptovým olejčekom.

Za ďalšiu výbornú metódu, ktorú určite oceníte, je považovaný horúci kúpeľ. Vyskúšajte sa hodiť do čo najteplejšej vody akú vaše telo zvládne a vydržte v nej ležať aspoň 20 minút. Telo sa začne potiť a vylučovať zo seba splodiny, ktoré mu len škodia. A ďalším pozitívom je tiež to, že takýto horúci kúpeľ uvoľní svalstvo a prípadné napätie a stres. Okrem iného, eukalyptový olejček môžete použiť aj do vane.

Detoxikácia pľúc sa deje aj napríklad na miestach, ako sú sauny. Konkrétne sa odporúčajú napríklad parné, suché sauny, sauny s bylinkami, kúpele, a rôzne masáže. A ak si chcete prečistiť pľúca poriadne, vhodný je pobyt v soľnej jaskyni alebo tiež v prírode, mimo ciest.

Strava

Čo sa týka stravy, je tu zopár rád, ktoré vám dopomôžu ku lepšiemu stavu vašich pľúc.

Hrozno je ovocie, ktoré znižuje riziko rakoviny pľúc, zmierňuje príznaky astmy, a pôsobí tiež protizápalovo vďaka svojim antioxidantom (tie sa nachádzajú prevažne v červenom a fialovom hrozne).

Detoxikácia pľúc sa tiež nezaobíde bez ananásu, ktorý obsahuje enzým bromelín. Ten účinne detoxikuje a zabraňuje tomu, aby sa v pľúcach nahromadil hlien.

Zeler obsahuje prírodný sodík, ktorý umožňuje pľúcam pracovať lepšie a znižuje zápaly. Pre astmatikov je zeler zelenina, ktorú by jednoznačne mali zahrnúť do svojho jedálnička.

Púpava s vysokým obsahom vápnika, draslíka, sodíka a horčíka slúži ako stavebná jednotka pre bunky v tele.

Petržlen posilňuje priedušky, zmierňuje astmu a podporuje krvný obeh v pľúcach.

Mrkva s vitamínom A je antioxidant, ktorý znižuje pravdepodobnosť ochorenia pľúc.

Trošku nezvyčajný koriander pomáha odstrániť z tela ťažké kovy. Tieto ťažké kovy totiž majú tendenciu sa na koriander naviazať a vyjsť z tela von.

Detoxikačná kúra

Vedeli ste, že pľúca dokážu zachytiť až 95% toxínov, ktoré sa do nich dostanú vdýchnutím? Nasledujúca kúra vás dokáže zbaviť nikotínu, dechtu a toxických látok. Samozrejme, nečakajte že ak ste fajčiar už 20 rokov, tak jednou kúrou sa zbavíte všetkých toxínov. Až takéto zázraky detoxikácia pľúc nerobí 🙂

V prvom rade upozorňujeme na to, že počas nasledujúcej kúry je vhodné vyhnúť sa mastným jedlám a sladkostiam. Mali by ste jesť prevažne zdravú stravu, pretože tá zlepší účinky detoxikácie.

Takže, v nasledujúcich riadkoch si popíšeme postup:

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)
 • najprv vytlačte šťavu z dvoch citrónov. Šťavu zmiešajte s 3 dcl vody. Túto zmes vypite hneď ráno nalačno, niekoľko minút pred raňajkami.
 • medzi raňajkami a obedom by ste si mali spraviť džús s mrkvy. Posnažte sa získať aspoň 3 dcl mrkvovej šťavy. Mrkva podporuje detoxikáciu.
 • obed by sa mal niesť v znamení draslíka. Mali by ste získať šťavu buď z repy, paradajok, fíg, alebo petržlenu a získať jej aspoň 4 dcl. To vypiť počas obeda.
 • cez deň by ste mali vypiť aspoň 3 dcl grapefruitovej alebo ananásovej šťavy. Oba tieto ovocia obsahujú antioxidanty, ktoré čistia pľúca a vychytávajú voľné radikály. Šťavu si môžete obohatiť o minerálnu vodu, nesýtenú.
 • večera by mala byť tvorená brusnicovým džúsom, aspoň 4 dcl.

Samozrejme okrem tohto nesmieme zabúdať na to, že na detoxikáciu pľúc je tiež veľmi vhodná inhalácia vonných olejov, alebo horúci kúpeľ, pri ktorom sa telo uvoľní a teplom sa z neho začnú vylučovať toxíny v podobe potu.

4.5/5 - (6 votes)

Reply