Detoxikácia hrubého čreva

Ochráňte sa pred rakovinou očistou hrubého čreva

Vraví sa, že smrť začína v hrubom čreve. Vystrašili sme vás? To je dobre. Možno práve to, že ste sa zľakli, vás motivuje k tomu, že sa rozhodnete pre detoxikáciu hrubého čreva. A možno práve tým predídete rôznym ochoreniam, ktoré by vás mohli postihnúť.

Čítajte ďalej a dozviete sa ako na to.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Hrubé črevo

Hrubé črevo je trubicovitý orgán, ktorý sa nachádza v spodnej časti brušnej dutiny. Hrubé črevo je pokračovaním tenkého čreva, má však od neho o niečo menšiu dĺžku, iba približne 1,5 metra. Jeho hrúbka sa v začiatočných častiach pohybuje okolo 8 centimetrov a smerom ku konečníku sa táto hrúbka zväčšuje. Hlavnou úlohou hrubého čreva je najmä vstrebávanie vody, vitamínov, soli a liekov, ktoré sa do neho dostali z tenkého čreva. V hrubom čreve sa potom nestrávené zvyšky potravy a iný obsah čreva zahusťuje pôsobením hnilobných baktérií a celý obsah sa mení na stolicu, ktorá je vylúčená análnym otvorom.

Poškodené hrubé črevo vplýva na:

 • zažívací trakt a spôsobuje nadúvanie
 • spôsobuje tiež únavu a zníženú schopnosť koncentrácie
 • zhoršenie imunitného systému
 • alergie a zápaly
 • podráždenosť, depresie
 • u mladších žien zhoršuje napríklad kvalitu pleti
 • môže byť tiež príčinou neplodnosti

Kedy detoxikovať hrubé črevo?

 • Ak trpíte zápchou – vedeli ste, že zápchou trpia prevažne ženy? A že dlhodobá zápcha môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, ktoré môžu vyústiť až do nádorových ochorení? Predstavte si, ako potrava, ktorú ste skonzumovali napríklad pred troma dňami stále vo vás hnije a vstrebáva sa do organizmu… No môže to byť na úžitok? Samozrejme, že nie. A užívanie laxatív tiež nie je najlepším dlhodobým riešením. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme rady, ako sa tohto problému zbaviť.
 • Prípadne ak vás trápia hnačky
 • Plynatosť, kŕče, bolesti brucha
 • Pocit plného brucha
 • Bolesti hlavy bez zjavných príčiny
 • Zapáchajúca stolica
 • Nadváha
 • Nepríjemný pach z úst, problémová pleť, akné
 • Hemoroidy
 • Alergie na niektoré potraviny
 • Časté prechladnutia
 • Bolesti v oblasti krížov
 • Bolesť žlčníka alebo pečene
 • Alebo jednoducho detoxikácia hrubého čreva ako prevencia

Stolica určuje ako je na tom hrubé črevo

Príliš tuhá stolica – znamená, že ste mali zápchu, alebo ste nekonzumovali dostatok vlákniny.

Príliš riedka stolica – môže znamenať poškodenie vstrebávania živín, a tie sa z vás vylučujú rýchlo.

Bolesti pri stolici by nemali byť!

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

No a pýtate sa, ako by mala vyzerať „správna stolica“? Mala by mať konzistenciu zrelého banánu, mala by plávať na hladine vody v celku, farba by mala byť ako staré zlato, a nemala by zapáchať.

Ako detoxikovať hrubé črevo?

Detoxikácia hrubého čreva môže prebiehať rôznymi spôsobmi. Sú známe drastickejšie a rýchlejšie metódy detoxikácie, alebo dlhodobejšie a viac šetrnejšie metódy. Základné informácie sú tie, že efektívna očista by mala trvať aspoň dva týždne. Detoxikácia hrubého čreva sa ale nezaobíde bez pohybu. Bez pravidelného pohybu, ktorý zrýchľuje činnosť čriev. Mali by ste sa denne hýbať minimálne 20 až 30 minút.

Klystír

Medzi rýchlejšiu a drastickejšiu metódu radíme očistu pomocou klystíru. Ten je možné zakúpiť si v zdravotníckych potrebách, je voľne dostupný. Výplach môžete urobiť dvoma spôsobmi. Buď ho urobíte len čistou teplou vodou, alebo pre tých odvážnejších je tu druhá varianta, a to vlastným močom. Ten sa totiž zložením najviac približuje vnútornému prostrediu ľudského organizmu. Ideálne množstvo vody, alebo moču, ktoré potrebujete na daný výplach je približne 0,5 litra až 1,5 litra vody.

Tak ako takmer vo všetkom, aj v tejto metóde nájdete zástancov, ale aj kritikov. Mnohí sa zhodujú na tom, že klystír je metóda, ktorá dostane z tela von len to, čo sa nachádza priamo v čreve, ale nedostane z tela von to, čo je v ňom usadené dlhšie. Tvrdia, že hoci klystír vyčistí sliznicu, nevyčistí hlbšie vrstvy čreva.

Strava

detoxikacia-hrubeho-creva

Zmena stravovacieho režimu je menej násilná forma očisty hrubého čreva, ale zároveň aj účinná. Praktizovať by ste ju mali minimálne 3 mesiace, aby sa dostavili výsledky.

V stravovaní by ste určite mali vynechať živočíšne bielkoviny ako sú mäso a mliečne výrobky, tiež výrobky z bielej múky ako je pizza, cestoviny, pečivo, no a v neposlednom rade vynechať aj rafinovaný biely cukor. Nahradiť by sa mali stravou rastlinného pôvodu. Je však jasné, že zrejme nie každý bude mať tú vôľu vynechať všetky spomenuté potraviny. V tom prípade je vhodná alternatíva tieto potraviny aspoň obmedziť.

Čo by ste ale obmedzovať určite nemali je vláknina. Tá je alfa a omega pre zdravé a kvalitné trávenie. Vláknina čistí črevá od zvyšných usadenín, čistí ho tiež od nestrávených kúskov potravy. Nájdete ju v zelenine, ovocí, celozrnnom pečive, bylinách a riasach (napríklad v chlorelle a spiruline).

Detoxikačný nápoj

smoothies-na-hrube-crevo

Na nasledujúci nápoj pre očistu hrubého čreva budete potrebovať 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy, 2 polievkové lyžice javorového sirupu, 3 dcl filtrovanej vody a štipku kajanského korenia. Všetky ingrediencie spolu dobre premiešajte a pite ich 8 krát denne. Kúra by mala trvať minimálne 10 dní, a maximálne 16.

Pŕhľava dvojdomá

Detoxikácia hrubého čreva je veľmi účinná aj za pomoci pŕhľavy dvojdomej. Táto bylinka obsahuje mnoho vitamínov, ktoré podporujú tvorbu červených krviniek, lieči zápaly a podporuje činnosť hrubého čreva. Či už z nej budete piť čaje, alebo si pripravíte šťavu, účinky sa dostavia. Na šťavu z pŕhľavy budete potrebovať čerstvé lístky tejto rastliny a vodu. Poriadne to spolu rozmixujte a odložte do chladu, najlepšie do chladničky alebo špajze. Vždy nalačno pred jedlom užite čajovú lyžičku tejto šťavy aspoň trikrát denne, po dobu aspoň dvoch týždňov.

Medvedí cesnak

Okrem toho, že medvedí cesnak obsahuje vitamín C a ďalšie významné látky, jeho najväčší prínos je v tom, že čistí žalúdok, črevá a krv. Postará sa preto o vašu tráviacu sústavu. Počas jeho sezóny by ste ho mali konzumovať pravidelne, každý deň.

Kúra z ryže

Pre nadšencov detoxikačných kúr tu máme jeden tip, ako by mala prebiehať aj detoxikácia hrubého čreva pomocou ryže. Táto ryžová kúra je vhodná ak trpíte črevnými alebo žalúdočnými problémami, ak máte problémy s pečeňou, s vysokým krvným tlakom, ak vám vypadávajú vlasy alebo nie ste spokojní so svojou pleťou.

Táto kúra je 36 dňová a je rozdelená na štyri etapy.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)
 • 1.etapa – 9 dní budete konzumovať len ryžu, nesolenú. Zjedzte ju aspoň trikrát denne, pričom nezabúdajte, že počas dňa musíte vypiť aspoň 2 litre tekutín, najlepšia varianta je bylinkový čaj, zelený čaj alebo čistá neperlivá voda. V prvých dňoch môžete pociťovať malátnosť a depresiu. Je to najmä preto, že vaše telo sa snaží vyrovnať so zmenou stravovacieho režimu, ktorú ste mu zrazu nadelili. Nevzdávajte to.
 • 2. etapa – ďalších 9 dní sa bude niesť v znamení ryže spojenej so zeleninou. Môžete ju kombinovať napríklad s mrkvou, tekvicou, uhorkou, cibuľou, pórom, karfiolom, kukuricou, kalerábom a kapustou. Zeleninu pripravujeme nesolenú, prípadne použijeme morskú soľ, ale len veľmi málo. Zeleninu tiež môžete urobiť vo forme polievky, ale len so štipkou soli.
 • 3. etapa – opäť ďalších 9 dní. Tentokrát sa budú niesť v duchu strukovín. Tie by mali byť približne v rovnakom pomere ako zelenina. Môžete použiť hrach, fazuľu, cícer, bôb, šošovicu. Strukoviny môžete okoreniť rascou, bazalkou, či feniklom.
 • 4. etapa – záverečná etapa umožňuje skonzumovať aj surovú zeleninu. V tejto časti by ste mali kombinovať približne 50 % ryže, 20 % varenej alebo dusenej zeleniny, 15 % varených strukovín a 15 % surovej zeleniny.

V čom pomôže očistené hrubé črevo?

Detoxikácia hrubého čreva prinesie mnoho zmien, ktoré na sebe určite pocítite. Zmierni vaše zápchy alebo hnačky. Podporí imunitný systém, zmierni cukrovku alebo artritídu, zlepší tiež činnosť čriev, zbaví vás nadváhy, a okrem iného aj dodá vášmu telu stratenú energiu, ktorá bola venovaná najmä činnosti hrubého čreva. A ako bonus, vaša pokožka, vlasy a aj nechty budú vyzerať omnoho lepšie a zdravšie.

3.4/5 - (8 votes)

Reply