Detoxikácia sleziny
V článku nájdete:
Detoxikácia sleziny
Prichádza jeseň, zima. Obdobia, kedy na vás útočí mnoho baktérií, vírusov. Z každej strany číha nebezpečenstvo a nie ste si istý, či to zvládnete bez ujmy? Nie ste si istý, či to váš imunitný systém zvládne? Skúste mu dopomôcť. Detoxikácia sleziny je jeden zo spôsobov ako ho podporíte pred týmto náročným obdobím, kedy vám bude slezina verne slúžiť. Ba čo viac… Očistou sleziny zapôsobíte aj na tráviaci trakt a hormonálny systém. No a keď budú tieto systémy v poriadku, zharmonizuje sa aj metabolizmus a váš psychický stav.
Slezina
Slezina je možno pre niekoho menej známy orgán, ktorý však v našom tele zastupuje veľmi dôležitú úlohu. Je súčasťou cievneho a lymfatického systému. Už z toho je jasné, že sa určite bude podieľať na tvorbe lymfocytov. Okrem spomenutého sa slezina podieľa aj na odchyte opotrebovaných červených krviniek, ktoré zároveň ničí. No a v neposlednom rade je slezina dôležitá pri obranyschopnosti proti baktériám a vírusom, ktoré sa dostali do krvného systému.
StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?
Čo sa týka umiestnenia, veľkosti a farby sleziny, tie si spomenieme v nasledujúcich riadkoch. Umiestnenie sleziny je tesne naľavo vedľa žalúdka, teda pod ľavou stranou bránice. Je oválneho tvaru o dĺžke 10 – 13 centimetrov, hrúbke 4 centimetre a šírke 8 centimetrov. Jej váha sa pohybuje od 120 – 160 gramov. Farba sleziny je tmavočervená a lesklá.
Pri tomto orgáne je konzumácia sladkostí a mliečnych výrobkov v nadmernom množstve škodlivá, pretože tieto potraviny slezinu zahlieňujú.
Čo slezinu poškodzuje?
Chceli by ste sa vyvarovať veciam, ktoré tento orgán poškodzujú? Tak určite:
- nekonzumujte biely cukor
- sa vyhnite koláčom, čokoláde, sladkostiam, jednoducho všetkému, kde je rafinovaný cukor
- nepestujte v sebe kritickosť, nedôveru, nenávisť, hnev
- sa prílišne nestrachujte a prílišne sa nestarajte
Čo slezinu podporuje?
Na podporu funkcie sleziny by ste mali:
Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.
Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu
Zloženie:
- Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
- Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
- Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),
- v jeseni a v zime obmedziť konzumáciu surových potravín
- prijímať dostatok bielkovín
- do jedálnička zahrnúť pšeno, ryžu, ovos
- tiež by ste sa nemali vyhýbať zemiakom
- z mäsa sú veľmi vhodné bravčové, jahňacie a hovädzie
- konzumovať strukoviny
- cuketu, tekvicu, mrkvu, petržlen, cibuľu a cesnak
- konzumovať listovú zeleninu, červenú repu, ryby a morské riasy, ktoré napomáhajú krvotvorbe
- určite by ste tiež mali konzumovať ovocie ako sú jablká, marhule, broskyne, hrušky, slivky, jahody, hrozno
- no a z bylín sú veľmi vhodné škorica, zázvor, horec, zemežlč, muškátový oriešok, čakanka obyčajná alebo palina ročná
Kedy detoxikovať slezinu?
Detoxikácia sleziny je najvhodnejšia v mesiacoch september a október, kedy je ich aktivita najväčšia. Predsa len, musí vás chrániť pred baktériami a vírusmi, ktoré na vás útočia v jesenných mesiacoch z každej strany.
Je niekoľko príznakov, podľa ktorých možno vytušíte, že detoxikácia sleziny je na mieste.
- paradentóza
- bolesti zubov
- suché a popraskané pery
- veľa hlienu a časté mierne nachladnutia
- bolesti lymfatických uzlín a zápaly nosových dutín
- opuchy viečok
- červená koža na krku a kľúčnych kostiach
- bolesti pŕs, gynekologické výtoky, nepravidelná menštruácia, hormonálne poruchy, problémy s menopauzou
- zväčšovanie pŕs u mužov
- rôzne afty, herpesy, nedokonalosti pleti, suchá koža
- borelióza, Helicobacter
- žalúdočné vredy, prekyslenie žalúdka
- únava, závraty
- bolesti v kĺboch, bolesti hrudníka
- ochabnuté svalstvo a s tým spojené ubúdanie síl
- nedostatočné prekrvovanie tela, studené končatiny
- no a tráviace problémy ako hnačky alebo zápchy, kašovité stolice, nadúvanie, vracanie, veľká únava po jedle
- obezita alebo prílišná štíhlosť
- žltkasté sfarbenie tváre
Človek s dobre fungujúcou slezinou je charakteristický tým, že je realista. Je plný energie, vždy dokáže pomôcť a poradiť. Šikovnosť, zručnosť a praktickosť mu nie sú cudzie. Nesníva o veciach, ktoré nedokáže alebo ktoré mať nebude. Namiesto toho sa naplno venuje tomu, v čom vidí zmysel. Ak slezina ale nefunguje tak ako má, človek môže byť takpovediac „snílek“.
Ako detoxikovať slezinu?
V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme priame rady, ako si zdetoxikovať slezinu. Jeden z účinných spôsobov je prípravok Joalis – Neskoré leto. Tento prípravok vám poskytne detoxikáciu na očistu sleziny, žalúdka, pankreasu a ústnej dutiny. Všetko je to založené na princípoch tradičnej čínskej medicíny.
Na odstránenie vlhkosti z tela, ktorej sa počas jesenných mesiacov do tela dokáže dostať mnoho, sa odporúča konzumovať potraviny ako sú napríklad cesnak, chren, cibuľa, ale i petržlen, kôpor, jačmeň, majorán. Okrem toho aj citróny, pistácie, orechy, sardinky a kurčatá.
Ďalším spôsobom ako môže byť robená detoxikácia sleziny je nasledovná. Budete potrebovať 2 dcl kôprového semena a 2 čajové lyžičky mletého koreňa kozlíka lekárskeho. Oba tieto zmesi dostanete kúpiť v lekárni. Zmiešajte ich dokopy a pridajte k nim 4 dcl medu (všetko to urobte v dvojlitrovej nádobe. Následne dolejte do nádoby vriacu vodu. Až po okraj. Nechajte to lúhovať jeden celý deň. Potom to môžete preliať do menšej fľaše napríklad a uložiť do chladničky. Pite jednu polievkovú lyžicu pol hodiny pred jedlom. Až kým vám nedôjde posledná kvapka. Táto kúra nie je síce priamo na očistu sleziny, ale na očistu krvi. Ale v podstate platí, že čím čistejšia krv, tým menej zaťažovaná slezina.
Strava
Strava je veľmi dôležitý faktor, ktorý sa na vašom fyzickom, ale i psychickom zdraví, podieľa. To, ako sa stravujete, to, čo konzumujete, ovplyvňuje váš organizmus. Fajčenie, alkohol, rafinovaný cukor, múka, či nadmerná konzumácia mliečnych výrobkov má na vaše zdravie viac negatívnych vplyvov ako tých pozitívnych.
Ak chcete mať zdravú slezinu, musíte jej venovať pozornosť najmä v období, kedy sú na ňu kladené väčšie požiadavky. Teda v období jesene a zimy. No a ako sa vtedy stravovať?
V prvom rade je dobré si pamätať, že slezine prospieva najmä teplá strava. Nie príliš korenená, nie príliš prekombinovaná. V jednoduchosti je predsa krása. Ďalej, každé sústo by ste mali požuť aspoň 40-krát. Samozrejme, možno niektorí z vás na to čas mať nebudú. Najmä nie, ak ste v práci a na obede sa ponáhľate, aby ste to do seba nahádzali a rýchle šli pracovať, nech ste čím skôr doma. Pamätajte si ale, že príliš rýchle konzumovanie jedla slezinu a žalúdok veľmi zaťaží a to vás unaví. Preto si doprajte aspoň 20 prežutí každého sústa.
Mali by ste sa vyhýbať tiež cukru, pretože ten pri nadmernej konzumácii spôsobuje zahlienenie sleziny. V hliene sa potom môžu udržiavať rôzne kvasinky a plesne. Ak jete exotické ovocie v zime, chladíte si tým svoj organizmus a je náchylnejší ku prechladnutiu, či chrípke. Preto by ste sa mali nadmernej konzumácii exotických ovocí vyhýbať. No a taktiež by ste sa mali vyhýbať polotovarom, nadmernému koreneniu, mastným a vyprážaným jedlám a alkoholu.
Posilniť slezinu môžete aj pomocou čajov. Z bylinkových sú to napríklad šalvia lekárska, ľubovník bodkovaný, či hluchavka biela.