Zázvor

Liečivý zázvor. Posilní imunitu, pomáha pri chudnutí a odstraňuje zažívacie problémy

Zázvor patrí do čeľade ďumbierovité.  Je známy aj pod názvom ďumbier.
Vnútro zázvoru môže byť žltej, bielej alebo červenej farby v závislosti na jeho odrode. Je pokrytý hnedastou kožou, ktorá môže byť tenká alebo silná, v závislosti na tom, či bola rastlina zozbieraná keď tieto bol plod mladý alebo zrelý.

V súčasnej dobe najvyhľadávanejšími komerčnými producentmi zázvoru je Jamajka, India, Fidži, Indonézia a Austrália.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Pôvod

Aromatický, korenistý a ostrý. Taký je zázvor, ktorý dodáva šmrnc mnohým jedlám. Pochádza z juhovýchodnej Ázie, kde ľudia už po tisícročia s radosťou využívajú túto pikantnú bylinu vo svojej kuchyni. Zázvor bol spomenutý už v starovekých čínskych, indických a blízkovýchodných spisoch a bol cenený pre svoje aromatické, kulinárske a liečivé vlastnosti. Potom ako starí Rimania začali pred 2000 rokmi dovážať zázvor z Číny, jeho popularita sa v Európe sústredila na oblasť Stredozemného mora. V stredoveku sa jeho používanie rozšírilo do celého sveta. Aj napriek tomu, že zázvor bol veľmi drahý, pretože sa musel dovážať až z Ázie, bol oň veľký záujem. V snahe, aby bol viac k dispozícii, španielski prieskumníci priniesli zázvor do Západnej Indie, Mexika a Južnej Ameriky. V 16. storočí sa začala táto  vzácna bylina vyvážať aj do Európy.

Charakteristika

Historicky má zázvor dlhú tradíciu a je veľmi účinný pri zmierňovaní príznakov zažívacieho traktu. V bylinnej medicíne je zázvor považovaný za vynikajúci liek proti nadúvaniu (obsahuje látku, ktorá podporuje odstránenie črevného plynu). Moderný vedecký výskum ukázal, že zázvor má početné terapeutické vlastnosti. Môže sa pýšiť  vrátane antioxidačnými účinkami a schopnosťou inhibovať tvorbu zápalových látok.

Liek na morskú chorobu

V niekoľkých štúdiách bolo preukázané, , že zázvor je veľmi účinný v prevencii príznakov kinetózy, najmä morskej choroby. Bolo preukázané, že zázvor je oveľa lepší ako Dramamine, bežne používaný liek na predpis pre kinetózou. Zázvor znižuje všetky príznaky spojené s kinetózou vrátane závratov, nevoľnosti, vracania a studeného potu.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Chudnutie vďaka zázvoru

Tento nápoj je úžasný. Pomôže Vám schudnúť omnoho rýchlejšie a zároveň zlepší a posilní Váš imunitný systém. Hlavnú zložku v tomto nápoji tvorí zázvor. Koreň zázvoru je pravdepodobne jedna z najzdravších potravín na svete. Obsahuje vysoký obsah zdravých živín a môže poskytnúť mnoho zdravotných výhod.

Mnoho ľudí, ktorí sa pokúšajú schudnúť rýchlo, by mali vyskúšať tento zázračný koreň, pretože zázvor je veľmi užitočný a efektívny pri spaľovaní tukov a výrazne urýchľuje proces chudnutia. Najlepšia vec na tomto koreni je, že zázvor vytvára pocit plnosti. Takže potom ako skonzumujete zázvor, nebudete mať chuť na sladké ani slané občerstvenie.

Na prípravu stačí len postupovať podľa nasledujúcich pokynov. Dajte zohriať 1,5 liter vody. Pridajte do nej nakrájaný zázvor (5 cm koreň ). Túto zmes by ste mali piť každá deň po dobu 6 mesiacov. Výsledkom sa budete skutočne diviť. Budete chudnúť rýchlejšie a Váš imunitný systém bude silnejší ako hocikedy predtým – bude bojovať proti všetkým infekciám a vírusom v organizme.

Imunitný systém

Zázvor napomáha k zdravému poteniu, ktoré je často užitočné pri odstránení chrípky a prechladnutia.  Zdravé potenie pomáha pri detoxikácii vášho tela a zároveň pomáha v boji proti infekcii.

Dobrý pot môže však spraviť  oveľa viac, než len pomáhať detoxikácii tela. Nemeckí vedci nedávno zistili, že pot obsahuje silný zárodočný boj, ktorý môže pomôcť v boji s infekciami. Tento gén sa nazýva dermicidin. Dermicidin sa vyrába v potných žľazách v tele, je vylučovaný do potu a transportovaný k povrchu kože, kde poskytuje ochranu proti invázii mikroorganizmov, vrátane baktérií, ako je E. coli a Staphylococcus aureus (častá príčina infekcie kože), a húb, vrátane Candida albicans.

Zázvor je tak koncentrovaný s účinnými látkami, ktoré nemusíte prijímať vo veľkom, aby ste ucítili ich blahodárne účinky. Pri nevoľnosti je skvelý čaj zo zázvoru. Stačí si nakrájať tenké plátky zázvoru a nechať ich vylúhovať v horúcej vode. Pridajte do čaju med a citrón a posilníte tak aj imunitný systém. Tento čaj sa odporúča piť aj pri prechladnutí a chrípke.

Protizápalové účinky

Zázvor obsahuje veľmi silné protizápalové látky. Štúdie ukázali že vďaka týmto látkam, ľudia trpiaci osteoartritídou alebo reumatoidnou artritídou dosiahli zníženie bolesti a zlepšenie ich schopnosti pohybu a orientácie potom, ako začali konzumovať zázvor.

Zmierňuje príznaky artritídy ( znižuje bolesť svalov a pomáha pri problémoch s kosťami),zlepšuje imunitný systém, pomáha pri nevoľnosti, hemoroidoch, kŕčoch, migrénach ( odstraňuje bolesti hlavy), zmierňuje kašeľ, hnačky (pomáha pri všetkých funkciách trávenia), plynatosť, zápchu, odstraňuje problémy s pomalou cirkuláciou (zlepší krvný obeh a bráni tvorbe krvných zrazenín), zmierňuje srdcové ťažkosti, menštruačné kŕče, znižuje hladinu krvného cukru, znižuje zlý ( LDL) cholesterol, odstráni všetky toxíny z ľudského tela, spomaľuje a zastavuje rast rakovinových buniek a je veľkým pomocníkom pri mnohých ďalších zdravotných problémoch.

Spáľte brušný tuk so škoricou a zázvorom – zhodíte viac ako 2 kilá za 7 dní 

Zázvor a škorica nie sú jedinými zložkami v týchto dvoch receptoch a užijete si nielen hojnosť ich chuti, ale Vás aj príjemne zasýtia a Vy začnete zhadzovať kilá.

Recept 1.

Tento nápoj si dajte miesto večere, potom už nič nejedzte, len pite vodu.

Zloženie:

500 ml vody

50 ml jogurtu

3 čajové lyžičky čierneho čaju

1 lyžička škorice

1 lyžička zázvorového prášku

1 čajová lyžička medu

1 lyžička karí

Postup:

Priveďte vodu do bodu varu. Odložte z ohňa  a pridajte všetky ingrediencie okrem jogurtu. Keď sa voda začne ochladzovať, stačí pridať jogurt a poriadne premiešať.

Recept číslo 2:

Tento nápoj je najlepšie konzumovať pred spaním.

Zloženie:

80 ml vody

170 ml mlieka

1 lyžička zázvorového prášku

1 lyžička škorice

1 lyžička karí

Postup:

Do vriacej vody, pridajte korenie a potom mlieko. Miešajte, kým nebudete mať homogennú zmes.

Pomocou týchto dvoch naozaj silných spaľovačov tukov môžete získať brucho Vašich snov.

Nutričné hodnoty

Ďumbier lekársky

Hodnoty na

100 g

Kalórie (kcal) 79

Tuky 0,8 g

Nasýtené tuky 0,2 g

Polynenasýtené tuky 0,2 g

Mononenasýtené tuky 0,2 g

Cholesterol 0 mg

*Vysvetlivky: Makroprvky a stopové prvky sa udávajú v mg, ultrastopové prvky v mg. Pri vitamínoch rozpustných v tukoch  sa často sa uvádza jednotka IU:

 • Vitamín A : 1 IU je biologický ekvivalent 0,3 mcg retinolu, alebo 0,6 mikrogramov beta-karoténu
 • Vitamín C : 1 IU je 50 mcg kyseliny L-askorbovej
 • Vitamín D : 1 IU je biologický ekvivalent 0,025 mcg cholekalciferolu alebo ergokalciferolu
 • Vitamín E : 1 IU je biologický ekvivalent asi 0,67 mg D-alfa-tokoferol, alebo 0,9 mg dl-alfa-tokoferol.

Ako pestovať?

zázvor pestovnie

Koreň určený pre výsadbu by mal byť pevný a mal by disponovať pevnou kožou. Nekupujte si staré a vyschnuté korene na sadenie. Ideálne je, ak má koreň aspoň pár klíčkov.

Cez noc zázvor namočte do teplej vody. Tým sa odstránia toxické chemikálie. Zázvor si vyžaduje kyprú pôdu. Do pôdy vložte koreň a prikryte ho asi 2-4 cm pôdy. Výdatne pôdu zalejte. Voľte miesto s dostatkom svetla a tepla. Zalievajte mierne, nie moc, ale ani málo. O pár týždňov by ste mali uvidieť v pôde prvé klíčky.

Využitie v kuchyni

Tipy pre prípravu zázvoru

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Odstráňte šupku zázvoru pomocou noža.  Zázvor potom môžete nakrájať na plátky, pomlieť alebo nastrúhať. Akú chuť prepožičia zázvor jedlu závisí na tom, kedy je počas varenia do jedla pridaný. Keď ho pridáte na začiatku, jedlu prepožičia jemnejšiu chuť a keď ho pridáte tesne pred dovarením, jedlo získa chuť pikantnejšiu.

5/5 - (1 vote)

Reply