Správne dýchanie: Ako na to

Dýchanie – základ nášho bytia

 

dýchanie

Dych. To základné, čo nás drží pri živote. Často krát si ani neuvedomujeme, ako dokáže práve dych ovplyvniť naše telo a našu myseľ. Správne dýchanie je vec, ktorú sa dokáže naučiť každý. Treba si ale uvedomiť, že to nie je záležitosť jedného, či dvoch dní. Vyžaduje si to disciplínu a najmä častú myšlienku na to, že počas dňa treba aj spomaliť.

Vraví sa, že tak rýchlo, ako dýchame, tak rýchlo si predýchame život.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Nesprávne dýchanie

Na to, aby sme pochopili ako správne dýchať je dobré si vysvetliť, ako by sa dýchať nemalo.

Aké je to nesprávne dýchanie?

Aké je to vlastne nesprávne dýchanie? Je to vtedy, keď dýchame príliš rýchlo, alebo keď dýchame príliš pomaly? Či keď dýchame hlboko, alebo zas plytko?

Ak sa zhlboka nadýchneme, rýchlo vydýchneme a opäť sa rýchlo zhlboka nadýchneme, a budeme to opakovať niekoľko minút, dôjde u nás ku hyperventilácii. Znamená to, že v našom tele sa nachádza príliš veľa kyslíka, ktoré telo nepotrebuje, a zároveň sa tam nachádza málo oxidu uhličitého. Takýto stav sa často vyskytuje pri panike, úzkostiach alebo pri silnom šoku.

Na druhej strane, ak budeme dýchať príliš plytko, naše telo sa môže dostať do napätého stavu. Napätie spôsobuje v tele stres a ten neblahodarne vplýva na naše zdravie.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Čo spôsobuje nesprávne dýchanie?

Nesprávne dýchanie je také, ktoré spôsobuje:

 • nevoľnosť
 • závraty
 • pocity mdloby
 • dýchavičnosť
 • pocity chvenia
 • mravčenie alebo svalové kŕče
 • točenie hlavy
 • pocit malátnosti

Jednoducho všetky nepríjemné pocity.

Správne dýchanie

Správnym dýchaním dokážeme dostať telo i našu myseľ do relaxačného a uvoľneného stavu. Ak máme rušný deň, ak sme napätí, či nervózni z mnohých povinností, ktoré máme pre sebou, nájdime si aspoň chvíľu času na nasledujúci cvik.

 

Ako teda na správne dýchanie?

Stačí, ak sa každú hodinu zastavíte na 1 minútu. Len minúta z hodiny! A ak vyskúšate nasledujúcu radu, ktorú vám ponúkame, zaručene nebudete ľutovať, pretože okrem toho, že sa budete cítiť omnoho uvoľnenejší, budete mať poobede viac energie, ako ste možno boli doteraz zvyknutí.

Výhodou tohto cviku na správne dýchanie je jeho mnohoraká použiteľnosť v kadejakých situáciách. Či už ste na cestách, alebo ste v práci za kancelárskych stolom, prípadne ste za pokladňou a pociťujete v sebe napätie… Jednoducho, nech už ste kdekoľvek a kedykoľvek, môžete to skúsiť.

Cvik je okrem iného vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia úzkosťami alebo panickými stavmi. A tých veru v dnešnej dobe nie je málo. Treba však upozorniť, že pri vykonávaní tohto cviku sa spočiatku môžu dostaviť pocity nevoľnosti. Je to však najmä z nezvyku z uvoľnenia. Čím častejšie toto správne dýchanie budete praktizovať, tým menej budete pociťovať počiatočnú nevoľnosť, až sa úplne vytratí a správne dýchanie si osvojíte natoľko, že sa nad ním nebudete musieť cielene zamýšľať, ale pôjde to samo. „Nastavíte“ si vaše pľúca na tento rytmus.

Tak teda, ako na to?

V prvom rade sa snažte uvoľniť celé telo. Dajte sa do pohodlnej polohy. Ak sedíte, oprite sa. Ak stojíte, posaďte sa, prípadne uvoľnite ramená. Následne si stopnite minútu, kedy sa nebudete sústreďovať na nič iné, len na váš dych.

Priložte si ľavú ruku na hruď a pravú na brucho (toto už po prvotných razoch nepotrebujete robiť). Zhlboka sa nadýchnite tak, aby sa vám nadvihla ruka položená na bruchu. Nadýchnite sa teda poriadne do brucha. Na sekundu zadržte dych. A pomaly vydychujte – tak, aby výdych trval dvakrát dlhšie ako nádych. Pri výdychu totiž dochádza k uvoľneniu svalstva. Toto opakujte minútu. Potom sa môžete vrátiť k činnosti, ktorú ste vykonávali.

Jednorázové správne dýchanie veľa nezmení. Musíte si pamätať, že je nutné to praktizovať tak často, ako si na to spomeniete, až si to vaše telo zapamätá a bude to vykonávať aj samo od seba.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Správne dýchanie vám pomôže odbúrať stres, zbaviť sa nepokoja, nervozity, či ďalších nepríjemných emócií alebo myšlienok, ktoré sa do vás počas dňa dostávajú.

 

Na vašom názore záleží, ďakujeme

Reply