Detoxikácia mozgu

Detoxikácia mozgu – posilnenie imunity

Mozog

Mozog je riadiaci orgán celého nášho tela. Asi ako každý z nás vie, mozog sa nachádza v lebke. Priemerná váha mozgu je 1 400 až 1 500 gramov. V mozgu sa nachádza niekoľko miliárd neurónov, ktoré spolu komunikujú prostredníctvom synáps. Tento kontakt vytvára správne fungovanie nášho tela. Impulzy vznikajúce v mozgu umožňujú vykonávať pohyby všetkých končatín, pohyby očí, jazyka, či sánky. Jednoducho riadia každý náš pohyb. A nie len ten vonkajší. Neuróny, a impulzy v nich, zodpovedajú aj za každý „vnútorný“ pohyb, ktorý v našom tele nastane. Zodpovedajú za správne vylučovanie hormónov, za dýchanie, bdenie, spánok, emócie, myšlienky, nápady, atď.

Posilňovače nervového systému

Niekedy máte pocit, že by vaše nervy potrebovali upokojujúci balzam? Tu je niekoľko rád, čo dokáže posilniť náš nervový systém:

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

 • smiech, láska, objatie, pozitívne zmýšľanie
 • čaj z: ľubovník bodkovaný, oregáno, rumanček, medovka, levanduľa, materina dúška
 • príroda, zeleň, hory
 • cvičenie jógy alebo iného pokojného druhu cvičenia
 • nevyhnutný je dostatok spánku
 • vitamíny zo skupiny B6 a B12
 • horúca sprcha alebo kúpeľ
 • sviečky, hudba, dychové cvičenia (hlboké nádychy a výdychy)
 • a v neposlednom rade mať sa rád a užívať si práve prežívanú chvíľu

Rušiče nervového systému

A možno ste si dali otázku, čo vaše nervy ničí. Faktorov je samozrejme viac, ale niektoré tu uvádzame ako príklad. Tie sú asi najčastejšie:

 • samozrejme je to najmä stres, ktorého je v dnešnej spoločnosti neúrekom
 • úzkosť, hnev, smútok, agresivita, a všetky negatívne emócie, ktoré vás napadnú
 • nedostatok vitamínov zo skupiny B, ktorých vstrebávanie zhoršuje konzumácia alkoholu a liekov
 • no a v neposlednom rade ide o zhoršené vstrebávanie vitamínov a minerálov

Kedy je vhodná detoxikácia mozgu?

detoxikacia-mozgu

Neviem sa sústrediť

Zistili ste, že vaša schopnosť sústrediť sa na prácu je na bode mrazu? Že ak sa chcete na niečo skutočne sústrediť, potrebujete si dať energetický nápoj, kávu, alebo jednoducho nejaký „povzbudzovák“, ktorý naštartuje vašu myseľ a mozog? Vtedy je dobré si uvedomiť, že práve nastal čas na detoxikáciu mozgu. Detoxikácia mozgu pomáha zbaviť mozog toxínov, ktoré sú v ňom ako hrdza, ktorá mu bráni pracovať na plný plyn.

Cítim sa bez nálady

Vedeli ste, že nálada v podstatnej miere súvisí s tým, čo počas dňa konzumujete? Ak jete potraviny, ktoré sú nekvalitné, obsahujú príliš veľa tuku, či cukru, zaťažujú nie len žalúdok, ale aj mozog. Ten sa dostane do útlmu a to vás môže udržiavať v zlej nálade, ktorá môže prerásť až do depresie. Samozrejme, je nutné odlíšiť tento typ depresie od klinickej depresie, ktorá sa už radí medzi psychické poruchy.

Ak sa jedná o depresívne myslenie vplyvom jedla, detoxikácia mozgu naozaj dokáže zabrať. Zdravšia a pestrejšia strava vás nabudí, budete sa cítiť živšie a plnejší energie, čo sa následne odrazí aj na vašom ďalšom zmýšľaní a prežívaní.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Mám zlý spánok

Ani si už neviete spomenúť, kedy ste sa naposledy vyspali do ružova? V noci sa stále budíte, alebo sa prehadzujete zo strany na stranu, alebo jednoducho dlho nemôžete zaspať a ráno sa budíte ako by ste v noci ani nespali? Jeden z dôvodov môže byť aj ten, že vaše telo už natoľko zaplavili toxíny, že je slabšie uvoľňovanie melatonínu do mozgu (melatonín je hormón, ktorý zodpovedá za spánok), a preto je nekvalitný.

Detoxikácia tela zároveň detoxikuje aj mozog, toxíny už nebudú brániť melatonínu v „púti“ do mozgu a vy sa budete môcť radovať z plnohodnotného spánku, ktorý prinesie naozajstný odpočinok.

Bolí ma hlava a netuším prečo

Samozrejme, v prvom rade treba vylúčiť klinické príčiny, ako sú rôzne zápaly, nádory a podobne. A keď ani doktorom nie je jasná žiadna organická príčina vaše bolesti, vtedy môže byť vinník práve toxický organizmus. Hlava môže bolieť napríklad od prílišného stresu, či od priveľkého množstva hluku. Niekedy tiež môže byť spôsobené práve tým, že telo je zaplavené toxínmi.

Pri detoxikácii váš však musíme upozorniť, že bolesti hlavy môžu počas procesu zosilnieť, ale po ukončení kúry by mali ustúpiť, alebo sa aspoň znížiť.

Ako detoxikovať mozog?

„Odľudská“ detoxikácia mozgu

Máte pocit, že je na vás všetkého už veľa a potrebujete trochu vypnúť? Že sa potrebujete trochu „odpojiť“ od reálneho sveta a od ľudí? A nemôžete to urobiť, keďže chodíte do školy alebo do práce? Možno ste o tom nevedeli, ale je tu šanca pre detoxikáciu mozgu aj v takomto prípade. Stačí na to zopár malých úprav, ktoré vložíte do svojho každodenného dňa, a výsledky sa dostavia.

V prvom rade je nutné uvedomiť si, že pánom svojho času ste len vy, a takisto len vy rozhodujete, čo budete kedy robiť. Ak vás chce niekto zaťažovať svojimi sťažnosťami, či obťažovať vás svojimi debatami, musíte si uvedomiť, že je len na vás, či to dovolíte, alebo nie. Ak na to nemáte náladu, stačí to danému človeku slušne naznačiť. V rámci detoxikácie mozgu by ste sa mali vyvarovať kontaktu s ľuďmi, ktorí sa vám len sťažujú a vyhľadávať skôr príjemné podnety. Či už priateľský rozhovor v pozitívnom duchu alebo počúvanie príjemnej hudby.

Nemenej podstatné je vyhýbať sa sociálnym sieťam. Keďže ide o veľké požierače času, je lepšie sa im vyhnúť. Treba si jednoducho povedať stop! Netreba všetok voľný čas tráviť práve na internete.

A okrem toho je tiež dobré si uvedomiť, že nie všetko, čo počujeme a o čom sa dočítame je nutné si aj zapamätať. Informácií je neuveriteľne veľa, preto vyberajte, čo si v hlave chcete nechať aj na dlhšie, a čo je hodné okamžitého vypustenia.

Strava ako detoxikácia mozgu

Detoxikácia mozgu sa takisto nezaobíde aj bez správnej stravy. Preto by ste do vášho jedálnička určite mali zaradiť nasledujúcich zopár potravín, ktoré určite pomôžu. Nie len že vdýchnu do tela novú energiu a elán, ale takisto pomôžu zoptimalizovať výkon mozgu a zlepšia koncentráciu a pamäť.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Takže medzi obľúbené potraviny by ste mali zaradiť napríklad orechy a mandle, ktoré obsahujú vitamín E, ktorý zabraňuje vzniku demencie. Taktiež sú to tiež čučoriedky, ktoré tiež chránia mozog pre vznikom demencie. Pre priaznivcov čokolády je tu skvelá správa, že aj čokoláda s vysokým obsahom kakaa je pre mozog prospešná. Užívanie ginko biloba je vhodné na zlepšenie pamäti, na zlepšenie pamäti a na zlepšenie koncentrácie je tiež vhodné jesť tekvicové semienka. Kognitívne funkcie zlepšuje brokolica. Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pri tvorbe hormónov dopamínu a serotonínu, ktorých správna hladina nás ochraňuje pred vznikom depresie, či paniky. Ďalej mozgu poslúžia banány, sója,  ryby, hydina, celozrnné pečivo, či sladkovodná riasa Chlorella.

4.6/5 - (9 votes)

Reply