Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Naše telo je každý deň zaplavované mnohými toxickými látkami, ktoré znečisťujú a zhoršujú fungovanie nášho organizmu. Predstavte si, že naše telo je ako podlaha po ktorej sa denno denne chodí. Stále sa na ňu niečo usadí, občas tam padne nejaká špinka, zapráši sa, jednoducho, znečistí sa jej povrch. A potom prídeme my a pretrieme ju, aby bola znovu čistá. A presne toto potrebuje aj naše telo. Potrebuje očistu a starostlivosť, aby mohlo ďalej fungovať podľa našich predstáv.

Detoxikácia organizmu je jednou z možností, ako si vylepšiť svoje zdravie. A dokonca nie iba to. Detoxikácia organizmu môže zlepšiť aj našu postavu. A okrem tohto dokonca detoxikácia organizmu prináša ďalšiu výhodu. Budete sa cítiť sviežo, plný energie a elánu do života. Zlepší sa imunita a tým aj vaše zdravie.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Totižto, všetko čo zjeme, všetko čo vypijeme, a všetky lieky, ktoré musíme užiť, sa v nás rozložia. Niekedy obsahujú toxíny, proti ktorým sa naše telo bráni a vylúči ich z tela von. Časť z nich sa ale usádza v bunkách a orgánoch. Preto treba myslieť na to, že o organizmus sa treba starať nie len z vonku, ale aj z vnútra. Na to mnoho ľudí zabúda.

Detoxikácia organizmu ako všeliek?

Pozrite si video špičkovej slovenskej odborníčky na detoxikáciu organizmu – Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc.

Občas sa človek necíti vo svojej koži. Nie je ani nachladnutý, ani ináč chorý, a predsa sa necíti fit. Nevládze, je malátny, nič sa mu nechce, alebo je voči svetu apatický. Vtedy si treba uvedomiť, že to môže byť spôsobené aj stravovaním a životným štýlom. Totižto, ak je naše telo zaťažované ťažkými, či mastnými jedlami, a k tomu máme ešte aj málo pohybu, môže sa to odraziť na našom psychickom a fyzickom stave. Vedzte, že potom sa treba určite pohrať s myšlienkou, či by práve detoxikácia organizmu nebola riešením. Ale, ako na to? Akú detoxikáciu si vybrať?

Druhy detoxikácie organizmu

Druhou detoxikácie organizmu je viacero. Najlepší je ale spôsob, kedy upravíte stravovanie a zároveň začnete pestovať aj športovú aktivitu (tú je však dobré vykonávať až po absolvovaní kúry, prípadne počas nej, ale len veľmi šetrne). Najlepší detox organizmu je teda zmena životného štýlu na zdravší.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Ale späť ku druhom detoxikácie:

 • úprava stravy – samozrejme ide o jednu z najpodstatnejších častí detoxikácie organizmu, kedy do svojho jedálnička pridáme zdravšie zložky ako napríklad mnoho bio ovocia a zeleniny, a vylúčime z nej tuky, či cukry. Taktiež je treba obmedziť, v ideálnom prípade vylúčiť, pitie alkoholu, fajčenie, či pitie kávy a kofeínových nápojov.
 • výživové doplnky – ide o veľmi sporný druh detoxikácie organizmu, kedy sa človek spolieha najmä na účinok kapsúl alebo granulátu. Na trhu je tiež veľa rôznych prípravkov, ktoré sľubujú zázračné účinky, no dá sa v nich len veľmi ťažko zorientovať. Ťažko určiť, ktoré fungujú a ktoré nie. Niekedy jednoducho veľké farmakofirmy len zarábajú na placebo efekte.
 • detoxikačné pobyty – tento spôsob detoxikácie organizmu je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí majú sklon k nedodržiavaniu záväzkov a často majú slabú vôľu v obmedzení niektorých vecí. Alebo pre ľudí, ktorí sú slabo motivovaní. Nevýhodou však je finančná stránka, keďže si to musíte zaplatiť sami. No a čo sa týka samotného pobytu, ide o detoxikáciu pod dozorom odborníkov, ktorí jednak pripravujú relaxačné plány, a jednak využívajú osvedčené postupy v stravovaní. Dalo by sa povedať, že ide aj o akýsi druh dovolenky.
 • ostatné spôsoby – tu sa radia spôsoby, ktoré sa nevyužívajú veľmi často. Ide napríklad o detoxikačné čaje, sirupy, nápoje, detoxikačné telieska, vaničky alebo kúpele.

Potraviny, ktoré zaradiť do detoxikácie organizmu

detoxikácia organizmu

Keďže zmena stravovania je pri detoxikácii organizmu veľmi podstatná, uvádzame niekoľko potravín, ktoré je dobre zaradiť do jedálnička:

 • grapefruit , ktorý je mnohými neobľúbený, je veľmi vhodný na začiatok dňa. Je dobré si ho dať hneď ráno a naštartovať tým svoj metabolizmus. Okrem toho, že je dobrý na detox, je dobrý aj na rýchlejšie spaľovanie tukov.
 • cesnak je napríklad veľmi vhodný na imunitu a na pečeň a jej činnosť.
 • ďalším tipom je napríklad výmena rannej kávy za zelený čaj. Obsahuje mnoho antioxidantov, ktoré pomáhajú z tela vylučovať škodlivé látky.
 • brusnice upravujú vysoký krvný tlak a obsahujú nespočetné množstvo minerálov a vitamínov.
 • citróny a ich šťava je výborný zdroj vitamínu C.
 • listová zelenina znižuje hladinu cukru v krvi a zároveň obsahuje vysoké množstvo železa, ktoré udržiava metabolizmus v správnom chode.
 • no a spomenúť treba aj bylinku žihľavu, ktorá má také silné účinky, že očisťuje pečeň, odvodňuje, posilňuje imunitu, upravuje krvný tlak a to všetko už po 3 týždňoch pitia tohto čaju.
 • ale to ešte nie je všetko. Najdôležitejšia súčasť detoxikácie organizmu je voda. Tá dokáže prečistiť telo a cez obličky prefiltrovať škodliviny, ktoré potom močom vylúči z tela von. Príjem vody by mal byť aspoň 1,5 – 2 litra vody denne, pričom pri fyzickej aktivite alebo pri konzumácii vlákniny jej musíme prijímať viac.

Ako praktizovať kúru?

Krátkodobá detoxikačná kúra

V prvom rade je dobré rozhodnúť sa, ako dlho by ste sa takejto kúre chceli venovať. Predpokladáme, že sa už poznáte a viete odhadnúť, koľko by ste to dokázali vydržať. Nižšie je uvedený približný návod, ako by ste sa mali stravovať. Príklad udávame na 5 dňovú kúru. Opakovať ju samozrejme môžete aj dlhšie.

Hneď po rannom prebudení by ste mali vypiť pohár teplej vody s citrónovou šťavou. Voda by mala byť teplá najmä preto, aby si žalúdok rýchlo privykol a mohol začať pracovať a rýchlejšie spaľovať tuky i prijímanú stravu. Asi po pol hodine by ste sa mali najesť ovocia alebo zeleniny. Asi pre všetkých pracujúcich je v rannom zhone najlepšia varianta surovej zeleniny, ktorá je aj v prípade detoxikácie organizmu najlepšia. Ak si ju však chcete tepelne upraviť, tak sa odporúča len vo vode alebo nad parou.

Možno ste zvyknutý na desiatu a máte pocit, že bez nej by ste to do obedu nevydržali. Nuž, najlepšie by bolo, ak by ste to vydržali, ale ak sa nedá, tak si dajte aspoň jablko.

Obed by ste mali mať v podobe celozrnnej ryže napríklad s dusenou zeleninou. Ďalšia varianta je slepačí vývar, alebo paradajková polievka. A takisto je „povolená“ ryba s dusenou zeleninou.

Večera by mala byť najneskôr o 18:00, a mala by ju tvoriť zelenina alebo ovocie rovnako ako ráno.

Počas dňa stále pite čistú, najlepšie neperlivú vodu, prípadne nesladené čaje alebo ovocné šťavy. Vynechajte alkohol, kávu, mliečne výrobky. Takisto je dobré vynechať aj pečivo. Odporúča sa jesť napríklad ovsené vločky alebo ľanové semienka, prípadne sušené slivky, ktoré uľahčujú vylučovaniu potravy z čreva.

Pri takomto type kúry sa môže vyskytnúť nervozita plynúca z hladu, nedostatok energie na prácu, únava, nechuť do práce… No ak to vydržíte, pocítite vďaku tela 🙂

Dlhodobá detoxikačná kúra

Ide o pomalšiu detoxikáciu organizmu, ktorá je ku telu jemnejšia. Takáto detoxikácia organizmu sa ale odporúča držať aspoň mesiac.

Ráno by ste si mali aspoň trochu zacvičiť. Napríklad jógu, alebo aspoň zopár pokojných pohyboch, pri ktorých by ste natiahli svaly.

Raňajky by mali byť aspoň dvakrát za týždeň tvorené ovocnou šťavou.

Obed by mal byť čo najvýdatnejší, keďže je najdôležitejším jedlom celej detoxikácie organizmu. Snažte sa prijímať čo najviac strukovín, čerstvého ovocia a zeleniny a obmedzte tučné či údené mäso.

Večeru si dajte najneskôr o 18:00 a pred ňou si ešte trochu zacvičte.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Počas dňa by ste mali piť čo najviac čistej, najlepšie neperlivej, vody, tiež nesladené čaje a ovocné šťavy. Vynechať by ste mali alkohol, cigarety, cukor. No a v neposlednom rade choďte spať čo najskôr ako sa dá, aby ste si dopriali aspoň 7 – 8 hodín kvalitného, ničím nerušeného, spánku.

5/5 - (7 votes)

One Response

 1. Petra

Reply