Detoxikácia lymfatického systému

Detoxikácia lymfatického systému

Lymfatický systém je súčasťou imunitného systému vášho tela. Myslíte, že je dobré, ak je zaplavený a zaťažovaný toxínmi? Myslíte, že sa to na jeho správnej činnosti neodrazí? Odrazí… Ale nie príjemným spôsobom. Potom môžu nastať rôzne komplikácie a rôzne ochorenia, pretože váš ochranca bude „mimo prevádzky“. Detoxikácia lymfatického systému je preto na mieste, aj keď len ako prevencia. Vraví sa predsa, že vždy je lepšia prevencia ako liečba, nie?

Tip pre Vás
Detoxikácia organizmu je ucelený a často dlhodobý proces, ktorý však vo významnej miere zlepší Vaše zdravie. Prodetox je komplexný produkt navrhnutý na hĺbkovú detoxikáciu organizmu! Prečítať recenziu o Prodetoxe [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Lymfatický systém

Lymfatický systém je súčasťou imunitného systému. Jeho lokalizácia je obtiažna, keďže nemá presný začiatok ani koniec a ani nie je riadená nejakým centrálnym orgánom. Preto je ťažšie opísať, kde sa nachádza. Lymfatický systém je ale dosť podobný krvnému systému, no oproti nemu je omnoho viac jemnejší a nemá nejaký centrálny bod, ktorý by ho spojazdňoval. V prípade krvného obehu ide napríklad o srdce.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Lymfatický systém sa skladá z lymfatických ciev, orgánov, uzlín a lymfatických kmeňov. Lymfatické uzliny sú v podstate mandle. A to ako krčné tak aj nosné. Sú prvým miestom, kde sa zachytávajú cudzorodé látky prichádzajúce do organizmu. Ďalej máte uzliny aj v podpazuší, v trieslach a v orgánoch. Lymfatické kmene sú tzv. miazgovody a lymfatické orgány sú týmus, mandle, kostná dreň, slezina a slepé črevo.

Funkciou lymfatického systému je zabraňovať zavodneniu tela, keďže dokáže absorbovať prebytočné tekutiny a vrátiť ich späť do krvi. Vznikajú tu tiež biele krvinky. Tiež slúži ako chytač jedov a toxínov, ktoré buď vznikajú pri metabolických procesoch, alebo sa do tela dostávajú z vonkajšieho prostredia, a to či už potravou alebo vzduchom. Lymfatický systém totiž funguje na princípe zberu toxínov z tela a ich filtráciou. Teda lymfa, miazga, ktorú tvorí lymfatický systém, sa dotýka každej jednej bunky v tele a z nej odvádza toxíny preč. Za jeden deň sa v organizme vytvoria približne 3 litre lymfy.

Čo poškodzuje lymfatický systém?

 • stres a napätie
 • nadmerné množstvo ovocia, cukru a mliečnych výrobkov
 • nadmerná konzumácia živočíšnej a pečenej stravy
 • zlý stav obličiek
 • dlhodobý strach a stres
 • nedoliečená (nevyležaná) chrípka

Čo podporuje lymfatický systém?

 • joga s obrátenými polohami
 • pohyb, poskoky na trampolíne
 • starostlivosť o črevá
 • reflexné masáže
 • manuálne lymfatické masáže
 • čaje na čistenie krvi (napríklad zo žihľavy, prasličky, lipy, šalvie, púpavy alebo dubovej kôry)
 • zeleninové a ovocné šťavy (červená repa a mrkva napríklad)

Kedy detoxikovať lymfatický systém?

detoxikacia-lymfatickeho-systemu-1

Poškodená funkcia lymfatického systému môže byť zo začiatku veľmi nenápadná, nemusíte si ju ani všimnúť. Neskôr sa ale začne objavovať niekoľko príznakov, podľa ktorých by ste mali vytušiť, že niečo určite nie je v poriadku.

 • nefunkčný lymfatický systém nedokáže vodu správne odvádzať z orgánov a končatín a preto dochádza ku jej hromadeniu. V podkožnom tkanive sa preto môže usádzať voda, tuk a odpadové látky.
 • zo začiatku sa tiež nesprávne fungovanie lymfatického systému môže prejaviť v únave nôh, ktorý neskôr môže prerásť do celkovej únavy tela.
 • časom môžu opúchať členky, lýtka, stehná a napokon aj opuchy brucha.
 • chrapot, pocit stiahnutého hrdla.
 • choroby štítnej žľazy.
 • ak si holíte telo.
 • ak užívate hormóny, či už na štítnu žľazu alebo antikoncepciu.
 • ak máte opuchnuté oči alebo zlú pleť.

Detoxikácia lymfatického systému je najvhodnejšia v období od júla do prvej polovice septembra.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Ako detoxikovať lymfatický systém?

Psychická stránka

Tak ako na každý orgán tela, aj na lymfatický systém vplýva stav vašej psychiky. V dnešnom uponáhľanom hektickom svete je priam nemožné byť úplne bez stresu. Ten sa stáva akousi súčasťou a zároveň záhubou pre dnešnú spoločnosť. Je ale na vás, ako sa s ním dokážete vyrovnať. Vždy sú tu možnosti, ako sa dostať do pohody. Čo sa ale týka lymfatického systému, pre neho je najpodstatnejšie, ak sa zbavíte hnevu a nezhôd s inými ľuďmi, ak sa zbavíte bolesti a krívd. Zdetoxikovaný lymfatický systém vám pomôže, aby ste sa zbytočne nezaoberali vecami, ktoré nedokážete zmeniť, pomôže vám nájsť vnútornú energiu, silu a chuť ísť v živote ďalej a zvládať všetko s menším stresom.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je veľmi dôležitá ako prevencia proti napadnutiu imunity. Masáž okrem ochrany imunity slúži aj na prevenciu vrások a celulitídy. Prevádza sa odborníkmi na tento typ masáže.

S akým produktom najlepšie detoxikovať?

Prodetox

prodetox

Očista v podobe Prodetoxu? Určite správna voľba. Prodetox je jedinečný nápoj, ktorý obsahuje 25 špecifických látok na očistu a regeneráciu tela. Zbavte sa jednoducho zlého trávenia, nafukovania, pocitu plného a brucha a ďalších nežiadúcich resp. sprievodných javov toxického pôsobenia nežiadúcich mikroorganizmov vo Vašom tele.

Prodetox obsahuje:

 • Vlákninu,
 • Zázvor, Mäta prieporná, koreň bodliaka a prášok z Lucerny
 • Probiotické kultúry a antioxidanty

Pri detoxikácií treba väčšinou príjmať mnoho látok a potravín aby sa Vám podarilo očistiť telo. Avšak Protex je navrhnutý na čo najjednoduchšie detoxikovanie. Prípomíname, že je to špičkový produkt vyrobený v Anglicku.

Alebo prečítať recenziu

Čaje

Z čajov sa pri detoxikácii lymfatického systému odporúča piť Lapacho, ktorý neutralizuje kyslé prostredie organizmu, ďalej čaj Vilcacora, rôzne zelené čaje, alebo špeciálne čaje určené na lymfatický systém.

Detoxikačná kúra

Nasledujúca kúra je vhodná aj pri výplachu hrubého čreva, nie len na očistu lymfatického systému. Pripravíte si ju nasledujúcim spôsobom: 900 ml grapefruitovej šťavy zmiešajte s 200 ml pomarančovej šťavy, 200 ml citrónovej šťavy a 1,5 litrom vody. Tento nápoj pite celý deň.

Ako by to konkrétne malo prebiehať:

Hneď po zobudení si ráno dajte 2,5 dcl teplej vody (nie studenej ani horúcej!) a do nej primiešajte jednu polievkovú lyžicu Glauberovej soli (ktorú kúpite v lekárni). Tento nápoj vypite. Hlavnou úlohou tohto nápoja je nasať škodliviny a toxíny do čreva a vylúčiť ich. Je ako magnet. Následne po vypití sa po chvíľke črevo vyprázdni. Možno sa bude vyprázdňovať viackrát za sebou, preto je vhodné predísť dehydratácii tým, že budete prijímať tekutiny ako napríklad šťavy z citrusových plodov, ktoré zrieďujte s vodou (aby sa lepšie vstrebali). Konkrétne zmiešajte približne 6 stredne veľkých grapefruitov, 3 menšie citróny, pomaranče. Odšťavte ich a zmiešajte spolu s 1,5 litrom vody. Tento nápoj pite počas celého dňa. Vyskúšajte ho piť každých 20 až 30 minút, kým ho všetok nespotrebujete.

Celý deň nejedzte nič. Ak ste večer už veľmi hladní, môžete zjesť pomaranč, grapefruit, alebo znovu ich šťavu. Prípadne to môžete pozmeniť a dať si zelerovú šťavu. Pred spaním by ste si mali urobiť nápoj zložený z dvoch litrov vlažnej vody a do nej pridať šťavu z dvoch citrónov. Týmto spôsobom z vás vyjdu aj posledné zvyšky odpadu, ktoré by v spánku mohli byť vstrebané späť do organizmu.

Tento spôsob detoxikácie by ste mali opakovať aspoň tri dni po sebe. Upozorňujeme, že sa budete cítiť slabí a bez energie, preto by bolo vhodnejšie, ak by ste túto kúru absolvovali v čase voľna alebo dovolenky. Z tela sa týmto spôsobom za niekoľko dní uvoľní veľké množstvo litrov škodlivín, ktoré budú nahradené čistou šťavou.

Štvrtý deň už môžete začať konzumovať zeleninové šťavy, jesť zeleninu a ovocie aj v surovom stave a na piaty deň už môžete začať konzumovať ľahšiu stravu.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)
4/5 - (12 votes)

Reply