Detoxikácia žalúdka

Detoxikácia žalúdka

Najmä po lete a zime je žalúdok zaťažený rôznymi jedlami. Nie vždy však ostanú po týchto ročných obdobiach príjemné pocity. Máte pocity nadúvania, plynatosti, mávate často kŕče v bruchu? Tak určite neprestávajte čítať, pretože zrejme nastal čas na to, aby ste si urobili detoxikáciu žalúdka.

Žalúdok

Žalúdok je orgán, ktorý slúži na spracovanie potravy. Jeho uloženie je v brušnej dutine, na ľavej strane pod bránicou. Presnejšie umiestnenie je medzi pečeňou a slezinou. Žalúdok spája pažerák a tenké črevo. Dĺžka a tvar žalúdka sa menia podľa toho, do akej miery je naplnený a v akej polohe je telo.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Na spracovanie potravy sa do žalúdka vylučujú príslušné enzýmy, ktoré jedlo rozkladajú na istú hustotu. Hustota by mala byť rovnaká, aby sa potom mohol tento orgán vyprázdniť. Nie vždy je ale tomu tak. Niekedy sa stane, že potrava, ktorú skonzumujete, nie je vhodne skombinovaná. Preto sa to potom môže odraziť napríklad na plynatosti. Dajme tomu zelenina. Tá má približnú dobu rozkladu pol hodiny. Mäso sa zas rozkladá v žalúdku približne hodinu a pol. Ak skonzumujete mäso so zeleninou, rozložená zelenina je v žalúdku ešte hodinu, kým sa strávi aj mäso. Medzitým vznikajú v tomto orgáne fermentačné procesy, pri ktorých vznikajú plyny.

A ako vedieť, čo sa rozkladá rýchlejšie a čo pomalšie? Tak najrýchlejší rozklad má ovocie. Hneď za ním nasleduje zelenina, obilniny, strukoviny, orechy, o niečo ťažšie rozkladanie majú mliečne výrobky. No a na posledné miesto, najpomalší rozklad, má mäso.

Žalúdok je orgán, ktorý je tvorený jemnými nervovými zakončeniami, preto sa na jeho správnom fungovaní podieľa aj vaše emocionálne prežívanie. Ak ste v prílišnom strese, žalúdok nepracuje tak, ako by mal. Preto by ste mali pri detoxikácii myslieť aj na to, že vaša psychická pohoda by mala byť čo možno najväčšia.

Prečo je vhodná detoxikácia žalúdka?

Myslíte si, že cukor, mastné jedlá, lieky, či mliečne výrobky, alebo akékoľvek pochutiny, ktoré denne konzumujete, žalúdkom len tak prejdú? Sčasti áno, to je pravda. Ale isté množstvo sa usadí a potom robí vo vašom tele neplechu. Detoxikácia žalúdka je vhodná na prečistenie tohto orgánu od rôznych usadenín či už od potravín, alebo od liekov, ktoré beriete. No a okrem iného, detoxikácia žalúdka je výborný spôsob ako si posilniť imunitu napríklad po infekčných a bakteriálnych ochoreniach.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Kedy detoxikovať žalúdok?

Je niekoľko príznakov, kedy by ste už mali zvážiť očistu žalúdka. Samozrejme, detoxikácia žalúdka nemusí byť robená len vtedy, ak už je zle. Môžete si ju spraviť len ako prevenciu, ktorou nič nepokazíte.

Čo sa týka príznakov, ide napríklad o:

 • častý pocit slabosti
 • únava
 • plyny
 • nadúvanie
 • trávenie nie je dostatočné
 • náladovosť a podráždenosť
 • bolesti hlavy
 • stály pocit hladu
 • kožné problémy a nedokonalosti
 • kovová chuť v ústach

Ako detoxikovať žalúdok?

Zmena stravovacích návykov

Čo sa týka zmeny stravovacích návykov, ide asi o najpodstatnejší faktor, ktorý zásadne vplýva na trávenie. Sú isté potraviny a zložky, ktoré by ste mali obmedziť, v najlepšom prípade vylúčiť. Ide o príliš horúce jedlá, ocot, alkohol, čierny čaj, kávu a cukor. Okrem iného by ste tiež mali vylúčiť štipľavé a nadmerne korenené jedlá. Určite by ste sa tiež mali vyhýbať vyprážaným a opekaným pokrmom. No a vodu by ste mali byť nesýtenú, pretože sýtené vody prudko dráždia tráviaci trakt. Jahody, maliny, kiwi by ste mali tiež obmedziť, pretože ich zrniečka tiež dráždia tráviaci trakt. Vylúčiť by ste mali aj strukoviny, keďže určite viete, že tie zvyknú nafukovať. Takisto zvyknú nafukovať aj kel, karfiol, cibuľa, reďkovka, paprika či uhorka, preto sa ich snažte taktiež obmedziť.

V rámci toho, čo by sa vo vašom jedálničku vyskytovať malo, by sme spomenuli zopár potravín, ktoré sú „dovolené“. Z korenín ide napríklad o bazalku, majorán, petržlenovú vňať, rascu, kôpor, vanilku, škoricu, klinčeky, citrónovú a pomarančovú kôra. Ďalej z ovocia ide napríklad o čerstvé jablká, banány, pomaranče, grapefruit, mandarínky, čerešne, višne, slivky, marhule, broskyne. Mäso je vhodné najmä z mladých zvierat, ktoré neobsahuje veľa tuku. Zelenina by mala byť najmä čerstvá. Napríklad mrkva, zeler, tekvica, cvikla, špenát.

Detoxikačné kúry

V nasledujúcich riadkoch máme pre vás pripravené tipy na niekoľko detoxikačných kúr, ktoré pomáhajú pri zlom alebo nedostatočnom trávení.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Detoxikácia žalúdka je teda možná:

červená kapusta pohár

 • denne vypiť 4 poháre šťavy z čerstvej kapusty, alebo šťavy z čerstvých zemiakov. Táto kúra je vhodná, ak trpíte na žalúdočné vredy.
 • vitamín A z mrkvy je napríklad veľmi užitočný pri regenerácii sliznice a tráviaceho traktu. Preto sa odporúča piť šťavu z mrkvy aspoň 3 krát denne.
 • na upokojenie sliznice a podporu trávenia pôsobí nápoj, ktorý si pripravíte pomocou šťavy z aloe vera a rozmixovanej dužiny papáje. Okrem spomenutých pozitív má tento nápoj aj protizápalové účinky.
 • ak potrebujete posilniť trávenie, môžete to urobiť nasledujúcim spôsobom: obyčajnú čistú neperlivú vodu prevarte a do nej pridajte tri čajové lyžice kmínu, feniklu a tiež aj kardamonu. Nechajte to 15 minút vrieť. Potom stiahnite z ohňa, hrniec prikryte prikrývkou a nechajte ešte 15 minút lúhovať. Tento nápoj pite vždy po jedle približne 1,5 dcl.
 • zlepšiť vaše trávenie sa dá aj jednoduchou fintou. Po jedle vždy poriadne rozžujte čajovú lyžičku feniklu, alebo anýzu, a prehltnite ju. Ak vám to nepôjde dole hrdlom, môžete zapiť dúškom čistej neperlivej vody.
 • ďalšia rada je skôr určená pre milovníkov cesnaku. Ak sa chcete zbaviť baktérií až z vašich útrob, každý večer cmúľajte strúčik cesnaku zopár minút.
 • ak ale cesnak nie je pre vás to pravé, vyskúšajte odvar z ovsených vločiek. Tento odvar slúži najmä na obnovu činnosti čriev ale tiež aj pri chronických dýchacích chorobách. Pripravuje sa tak, že 2 polievkové lyžice zalejte 0,5 litrom vody a rozmixujte to. Nechajte to 4 hodiny odstáť a následne po dúškoch pite.

Banánovo-jahodový detox

 • posledný typ kúry je vhodný najmä počas letných dní, kedy je dostupnosť jahôd a banánov vyššia ako je to napríklad v zime. Toto ovocie by tiež malo byť bio, aby sa do tela nehromadili škodliviny. Celá detoxikačná kúra by mala trvať približne 3 dni, počas ktorých by ste nemali konzumovať nič iné, len jahody a banány. Hlad by ste mali zaháňať len zjedením jahôd alebo banánov. Smäd by ste mali uhasiť len čistou, neperlivou vodou, prípadne bylinkovými čajmi (vhodný je napríklad rumanček, repík, lipa). No a ako jedlo by ste mali mať len rozmixované jahody, banány, v nich pridaná voda a štipka vanilky. Tento typ kúry je vhodný pre ľudí, ktorých žalúdok zrádza v trávení bielkovín a tukov.
4.7/5 - (3 votes)

Reply