Detoxikácia čriev

Detoxikácia čriev – „metrová“ očista

Črevá

Jedným z orgánov ľudského tela sú aj črevá. Delia sa na tenké a hrubé črevo. Tenké črevo spája žalúdok s hrubým črevom.

Tenké črevo je dlhým orgánom, ktorý meria približne 3 až 5 metrov a jeho priemer je približne 4 centimetre. Úloha tenkého čreva je veľmi podstatná. Dochádza v ňom totiž ku vstrebávaniu a tráveniu prijatých potravín. Okrem iného má blízky vplyv aj na imunitu. Ak je v poriadku tenké črevo, odolnosť tela voči baktériám a vírusom bude určite vyššia. Ďalšou úlohou tenkého čreva je extrakcia vody a natrávenie zvyškov jedál.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Hrubé črevo je pokračovaním tenkého čreva. Ide taktiež o trubicovitý orgán, ktorý má však o niečo menšiu dĺžku, len približne 1,5 metra. V jeho začiatočných častiach je jeho hrúbka 8 centimetrov a smerom ku konečníku sa táto hrúbka zväčšuje. Hlavnou úlohou hrubého čreva je najmä vstrebávanie vody, vitamínov, soli a liekov, ktoré sa do neho dostali z tenkého čreva. V hrubom čreve sa potom nestrávené zvyšky potravy a iný obsah čreva zahusťuje pôsobením hnilobných baktérií a celý obsah sa mení na výkal.

Čo črevá posilňuje?

Je niekoľko potravín a trikov, ktorými si zlepšíte funkciu čriev bez nejakých radikálnych zásahov, či bez používania rôznych laxatív.

Ide napríklad o :

 • jahňacie a kozľacie mäso a z nich pochádzajúce výrobky
 • potraviny horkej chuti
 • pohánku, žito
 • ovocie a zelenina červenej farby (čerešne, červené hrozno ako aj červená paprika)
 • dokonca aj aperitívy ako aj niektoré bylinky s horkou chuťou (pomáhajú  naštartovať zažívanie, najmä po ťažkom jedle)
 • horká a studená zelenina
 • tiež pomáha napríklad horké červené víno, alebo teplá káva či teplé kakao – avšak pozor! Káva podporuje zažívanie a na chvíľu odoženie pocit únavy, na druhej strane však jej nadmerná konzumácia upcháva črevá a vedie ku zápche
 • z byliek sú to napríklad majorán, tymián, oregáno – majú však vysušujúci účinok, preto by sa mali požívať najmä počas vlhkého počasia
 • ak sa vo vašom tele zadržiava voda, veľmi vhodné je piť zelený čaj
 • tiež sa odporúča čierny čaj – najmä pri hnačkách, neodporúča sa ak trpíte zahmlievaním pred očami alebo citlivosťou na svetlo, či svalovými kŕčmi

Detoxikácia čriev – kedy?

Otázka je na mieste. Kedy by ste mali detoxikovať črevá? Neznamená detoxikácia aj to, že idete na potrebu každý deň? Sčasti áno, sčasti to znamená, že sa vaše telo zdetoxikovalo. Ale občas potrebuje trochu precíznejšiu starostlivosť. No v akých je to prípadoch?

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

V prípadoch, ak na sebe spozorujete nasledovné príznaky:

 • Hnačky, zápcha
 • Plynatosť, kŕče, bolesti brucha
 • Pocit plného brucha
 • Bolesti hlavy
 • Zapáchajúca stolica
 • Nadváha
 • Nepríjemný pach z úst
 • Hemoroidy
 • Alebo jednoducho ako prevencia

Ako detoxikovať črevá?

detox čriev

Detoxikácia čriev môže prebiehať rôznymi spôsobmi. Sú známe drastickejšie a rýchlejšie metódy detoxikácie, alebo dlhodobejšie a viac šetrnejšie metódy. Základné informácie sú tie, že efektívna očista by mala trvať aspoň dva týždne. Samozrejme by ste počas detoxikácie čriev nemali zabúdať na to, že najdôležitejší je pohyb, ktorý zrýchľuje činnosť čriev. Mali by ste sa denne hýbať minimálne 20 až 30 minút.

Klystír?

Medzi rýchlejšiu a drastickejšiu metódu radíme očistu pomocou klystíru. Ten je možné zakúpiť si v zdravotníckych potrebách, je voľne dostupný. Výplach môžete urobiť dvoma spôsobmi. Buď ho urobíte len čistou teplou vodou, alebo pre tých odvážnejších je tu druhá varianta, a to vlastným močom. Ten sa totiž zložením najviac približuje vnútornému prostrediu ľudského organizmu. Ideálne množstvo vody, alebo moču, ktoré potrebujete na daný výplach je približne 0,5 litra až 1,5 litra vody.

Týmto spôsobom sa dokážete zbaviť nebezpečných usadenín, ktoré neraz môžu viesť až ku onkologickým ochoreniam čriev. Je to najmä preto, že tieto usadeniny, ktoré sú v tele, intoxikujú organizmus a bránia mu v prísune energie. Výplach čriev je najvhodnejšie realizovať v ranných hodinách medzi 6 – 9. hod. ráno a večer medzi 18. – 21. hod., a to buď na WC, alebo v sprche.

Tak ako takmer vo všetkom, aj v tejto metóde nájdete zástancov, ale aj kritikov. Mnohí sa zhodujú na tom, že klystír je metóda, ktorá dostane z tela von len to, čo sa nachádza priamo v čreve, ale nedostane z tela von to, čo je v ňom usadené dlhšie. Tvrdia, že hoci klystír vyčistí sliznicu, nevyčistí hlbšie vrstvy čreva.

Strava

Zmena stravovacieho režimu je menej násilná forma očisty čriev, ale zároveň aj účinná. Praktizovať by ste ju mali minimálne 3 mesiace, aby sa dostavili výsledky.

Rovnako ako pri každej inej detoxikácii, aj detoxikácia čriev vyžaduje isté obmedzenia. V prvom rade by ste určite mali vynechať živočíšne bielkoviny ako sú mäso a mliečne výrobky, tiež výrobky z bielej múky ako je pizza, cestoviny, pečivo, no a v neposlednom rade vynechať aj rafinovaný biely cukor. Nahradiť by sa mali stravou rastlinného pôvodu. Je však jasné, že zrejme nie každý bude mať tú vôľu vynechať všetky spomenuté potraviny. V tom prípade je vhodná alternatíva tieto potraviny aspoň obmedziť.

Čo by ste ale obmedzovať určite nemali je vláknina. Tá je alfa a omega pre zdravé a kvalitné trávenie. Vláknina čistí črevá od zvyšných usadenín, čistí ho tiež od nestrávených kúskov potravy. Nájdete ju v zelenine, ovocí, celozrnnom pečive, bylinách a riasach (napríklad v chlorelle a spiruline).

Ste zástanca byliniek a čajov? Detoxikácia čriev je účinná s medvedím cesnakom, mätou priepornou, skorocelom indickým, senovkou gréckou.

Relax

Samozrejme ani pre tento orgán nie je výnimka to, že potrebuje, aby bol jeho pán (vy) v psychickej pohode. Stres sa totižto odrazí aj na črevách.

Stres, smútok, strach, depresia alebo žiaľ… Všetky negatívne emócie, ktoré vás blokujú, dráždia a spôsobujú problémy v bežnom fungovaní, sa dajú odstrániť viacerými spôsobmi. Buď je to fyzickou aktivitou, najlepšie nejakým športom, alebo relaxovaním v podobe jógy, meditácie, relaxačných cvičení, či prechádzok v prírode, venovaním sa hobby a podobne.

A ako je to po detoxe?

Po detoxikácii čriev, najmä po tej dlhodobej, ktorá zahŕňa zmenu stravovacích návykov minimálne na tri mesiace, by ste mali pocítiť úľavu od bolestí, od tráviacich problémov, tiež od problémov s vyprázdňovaním, plynatosťou, alebo inými nepríjemnosťami.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Detoxikácia čriev vám dá pocit znovuzrodenia, budete sa cítiť omnoho ľahší, plnší energie, neunaviteľný a oddýchnutý. Mávali ste bolesti hlavy? Trpeli ste migrénami? Aj tie pominú. Vaše nedokonalosti pleti zmiznú, pokožka bude krajšia, hladšia. Vlasy sa stanú zdravšími, na pohľad krajšími. Ba čo viac, na vašom tele sa to odrazí tiež… Schudnete.

5/5 - (3 votes)

Reply