Ako na to?

Detoxikácia obličkových kameňov a piesku

Našli vám v moči piesok a vy sa bojíte, že to prerastie k niečomu väčšiemu? Alebo trpíte záchvatmi bolesti, pretože máte obličkové kamene? Nasledujúca detoxikácia obličiek je pre vás to pravé, čo by ste mali vyskúšať. Veď napokon, za pokus nič nedáte, no nie?

Pri obličkových kameňoch a piesku sa odporúča:

  • v 1. deň – okolo tretej poobede vypiť šťavu z červenej repy (čerstvej!). Každú hodinu si dať aspoň jednu polievkovú lyžicu repy až do ôsmej večera. Repa pomáha vylučovať kamene a piesok. Čo sa týka vody, počas tejto kúry sa odporúča piť iba filtrovaná voda.
  • v 2. deň – od ôsmej rána do ôsmej večera sa odporúča konzumovať jedna polievková lyžička čerstvo vytlačenej šťavy z červenej repy.
  • v 3. deň – na raňajky si dajte 4 polievkové lyžice ovsených vločiek, tie povarte s dvoma jablkami. Pridajte do toho aj jednu lyžicu mandlí a vodu. Nezabúdajte, že má byť filtrovaná. Pridajte aj dve lyžičky citrónovej šťavy. Od obeda (12:00) začnite znovu piť jednu polievkovú lyžicu šťavy z repy až do ôsmej večera.
  • vo 4. deň – na raňajky si opäť urobte ovsené vločky s ovocím a vodou tak ako predošlé ráno a od 15:00 do ôsmej večera opäť užívajte jednu polievkovú lyžicu repy.
  • v 5. deň – na ráno sa odporúča dať si lyžicu repovej šťavy, počkať 30 minút a dať si raňajky tak ako dva dni predtým.

Melónová očista

Výhodou melóna je to, že hoci má odvodňovacie účinky, nedráždi ani obličky, ani močové cesty. A ako na detoxikáciu obličiek pomocou neho?

Na raňajky sa odporúča vypiť šťavu z melóna v spojení so šťavou z citróna. No a ak máte radi zázvor, môžete si tam pridať aj ten. Nápoj by mal mať približne 2 dcl.

Obed by mal byť tvorený rozmixovaným melónom (približne 2 hrnčeky dužiny), a môžete do neho pridať aj zelený jačmeň.

Na večeru si pripravte 3 hrnčeky rozmixovaného melónu a do neho vmiešajte  1 hrnček melóna pokrájaného na menšie kúsky. No a okrem toho do tejto zmesi primiešajte aj limetku, mätu a zázvor.