Cuketa

Cuketa – pomocníčka pri chudnutí

Popis

Cukety sú dobre známe tým, že znižujú hmotnosť a napriek tomu zvyšujú nutričnú hodnotu vášho jedálnička. Navyše pomáhajú podporovať zdravie očí a zabraňujú všetkým chorobám, ktoré sa vyskytujú z nedostatku vitamínu C ako skleróza a ľahké modriny. Pomáhajú liečiť astmu a majú vysoký obsah vitamínu C, sacharidov, bielkovín a vlákniny. Cuketa obsahuje značné množstvo draslíka, kyseliny listovej a vitamínu A, ktoré všetky sú dôležité pre všeobecné zdravie. Cuketa môže účinne znížiť hladinu homocysteínu.

Cuketa má pôvod v Amerike a je na trhu k dispozícii v žltej, svetlo zelenej alebo zelenej farbe.  Tvar cukety sa podobá tvaru uhorky a má početné semená. V súčasnej dobe sú  najväčšími producentmi tejto zeleniny Japonsko, Čína, Rumunsko, Taliansko, Turecko, Egypt, a Argentína. Cuketa sa pestuje celoročne a možno ju jesť v surovej alebo varenej forme.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Mladé cukety majú jemnú chuť, mäkký obal a maslovo bielu dužinu. Sú k dispozícii vo svojej najlepšej forme v priebehu mája a júla. Takmer všetky odrody cukety sú jedlé, vrátane dužiny, semená a dokonca aj kože.

Pôvod

Pochádzajú z Mexika a zo Strednej Ameriky. Tekvice sa  rýchlo stali populárnymi v Severnej, Strednej a Južnej Amerike. Tekvice boli jedny zo severoamerických potravín, ktoré Kolumbus priviezol do Španielska zo Severnej Ameriky a portugalskí a španielskí prieskumníci zaviedli tekvice do mnohých častí sveta.

Komerčná výroba tekvíc teraz prebieha v celosvetovom meradle a najväčšími producentmi sú  Spojené štáty, Čína, India a Rusko. Papua-Nová Guinea, Tonga, Francúzska Polynézia, Fidži, Havaj a Nový Zéland sú tiež dôležitými oblasťami pre pestovanie tekvice. Celková svetová produkcia tekvíc je viac ako 5 miliárd ton s viac ako 500 tisíc vysadených akrov. Florida, Kalifornia, Gruzínsko a New York sú top štáty v pestovaní tekvice v USA, ktoré vyrábajú viac ako 650 miliónov libier tekvice. Amerika je najväčším svetovým dovozcom tekvice, importuje ročne 300 tisís ton tekvice. 95% dovezenej tekvice z USA pochdádza z Mexika.

Význam pre zdravie

Pomáha chudnúť: Možno vás prekvapí informácia, že konzumáciou cukety môžete výrazne schudnúť. Cuketa má extrémne nízky obsah kalórií, ale dáva pocit sýtosti. Z tohto dôvodu je cuketa skvelým spôsobom ako uspokojiť vašu chuť k jedlu bez toho, aby ste držali drastické diéty. Okrem nízkeho počtu kalórií má cuketa vysoký obsah vody a je bohatá na vlákninu. Preto, keď budete jesť cuketu, váš žalúdok nebude prázdny, čiže recepty z cukety sú ideálne, ak chcete zhodiť nejaké to kilo.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Udržuje optimálne zdravie: Ako vynikajúci zdroj mangánu a vitamínu C je cuketa najlepším zdrojom vlákniny, ktorá udrží vaše telo v najlepšej forme v dlhodobom horizonte. Obsahuje tiež vitamín A, horčík, folát, draslík, meď a fosfor. Letná tekvica má tiež vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, zinku, niacínu a bielkovín. Okrem toho, vitamín B1, vitamín B6, vitamín B2 a vápnik v cukine zaisťuje optimálny stav nášho tela. Cuketa obsahuje bohatú škálu živín, vrátane cukru, sacharidov, rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, sodíka, minerálnch látok, aminokyseliny a ďalších. Cuketa je vhodná aj pre tehotné ženy.

Podporuje zdravie mužov: Vedci vykonali štúdie  a dospeli k záveru, že toto ovocie má určité vlastnosti a dokže účinne liečiť ochorenie u mužov s názvom BPH alebo benígna hyperplázia prostaty. Keď sa prostata začne rozširovať do zvláštneho tvaru, môže spôsobiť mužom ťažkosti pri močení a tiež nepriaznivo ovplyvňuje ich sexuálny život.

Udržuje telo zdravé: Váš celkový zdravotný stav sa určite zlepší, ak pravidelne začnete konzumovať cuketu. Pomáha chrániť proti rôznym druhom ochorení. Štúdie ukázali, že potraviny bohaté na vlákniny odplavujú tocíny a rakovinotvorné bunky v hrubom čreve. Obsah vitamínu C, kyseliny listovej a beta-karoténu v cukete môžu pomáhať chrániť bunky pred škodlivými chemikáliami, ktoré môžu viesť k rakovine hrubého čreva. Beta-karotén a vitamín C majú protizápalové vlastnosti, čím pomáhajú pri liečbe ochorené, ako je osteoartritída, astma, reumatoidná artritída a opuch, ktoré sú nesmierne bolestivé. Percentuálny podiel medi v cukine tiež pomáha pri znižovaní boľavých symptómov reumatoidnej artritídy.

Celková kardiovaskulárna ochrana: Cuketa má bohaté nutričné hodnoty. Je bohatá na mangán a vitamín C, ktoré pomáhajú udržiavať srdce silné.

V rámci výskumu bolo preukázané, že zložky v cukine sú účinné pri prevencii diabetických ochorení, ochorení srdca a aterosklerózy. Obsah horčíka znižuje najmä riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. V kombinácii s draslíkom pomáha horčík tiež pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Vitamín C a beta-karotén pomáhajú v prevencii oxidácie cholesterolu. Oxidovaný cholesterol sa hromadí na stenách krvných ciev, ale tieto živiny znižujú rozvoj aterosklerózy. Vitamín folát, ktorý telo potrebuje na odstránenie homocysteínu, môže viesť k infarktu v prípade, že hladina je príliš vysoká. Obsah vlákniny v cukete  znižuje vysokú hladinu cholesterolu v krvi, a tým pomáha znížiť riziko aterosklerózy a srdcových ochorení v dôsledku diabetesu.

Nutričné hodnoty

Hodnoty na 100 g

*Vysvetlivky: Makroprvky a stopové prvky sa udávajú v mg, ultrastopové prvky v mg. Pri vitamínoch rozpustných v tukoch  sa často sa uvádza jednotka IU:

 • Vitamín A : 1 IU je biologický ekvivalent 0,3 mcg retinolu, alebo 0,6 mikrogramov beta-karoténu
 • Vitamín C : 1 IU je 50 mcg kyseliny L-askorbovej
 • Vitamín D : 1 IU je biologický ekvivalent 0,025 mcg cholekalciferolu alebo ergokalciferolu
 • Vitamín E : 1 IU je biologický ekvivalent asi 0,67 mg D-alfa-tokoferol, alebo 0,9 mg dl-alfa-tokoferol.

Ako pestovať?

cuketa pestovanie

Na začiatok sa musíte rozhodnúť, akým spôsobom budete cuketu pestovať. Existujú dve všeobecné metódy rozmnožovania cukety – buď výsadbou zo semien alebo tým, že si kúpite malé existujúce cukety a presadíte ich do vašej záhrady.

Cuketa je považovaná za letné ovocie, pretože jej teplé počasie prospieva a najlepšie plody sú práve v lete. Cukety milujú slnko a nerobí im dobre chladné počasie. Z tohto dôvodu zasaďte cuketu, keď je vonku teplá pôda a jej teplota sa pohybuje okolo 13 ° C. Zvyčajne pôda túto teplotu dosahuje dva týždne po začatí jari, keď prejdú posledné mrazy. Cukete sa bude dariť v oblasti, kde je dostatok slnečného svetla s dostatkom priestoru. Nájdite cukete miesto v záhrade, kde bude svietiť slnko 6-10 hodín denne. Uistite sa, že si vyberiete miesto s dobrým odvodnením pôdy. Najideálnejšie sú vlhké pôdy, ale nie mokré.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Využitie  v kuchyni

95% cukety tvorí voda, takže keď sa varí, voda vyteká von. Preto je potrebné cuketu najprv osoliť a nechať odčerpať prebytočnú vodu. Keď ju budete jesť, neodstraňujte kožu, pretože obsahuje dôležité živiny ako beta-karotén, vitamínové komponenty, ktoré pôsobia ako antioxidant a tým chránia bunky pred oxidačným poškodením. Jedlé kvety cukety sú často používané vo francúzskej a talianskej kuchyne. Jedným z najjednoduchších spôsobov ako pripraviť cuketu je pridať nastrúhanú cuketu na chlieb, šaláty alebo sendviče.

3.7/5 - (3 votes)

Reply