Zelený jačmeň

zelený jačmeň
Jačmeň sa považuje za prvé obilninové zrno, ktoré bolo kultivované ľuďmi. Jeho potravinárske a liečivé využitie siaha až do 7000 rokov pre naším letopočtom. Zelený jačmeň má pozitívne účinky na fungovanie tela ako celku. Je to rastlinka, ktorá klíči priamo zo zeme a ťahá sa hore za slniečkom, kedy nasáva množstvo energie nielen zo zeme a vzduchu ale aj vody a slnka.

Charakteristika

Historicky sa zelený jačmeň používa na liečbu porúch kože, krvi, pečene a zápalov. Už gladiátori jedli jačmeň pre silu a výdrž. Zelený jačmeň je výborným doplnkom výživy a má priaznivé účinky v oblasti obezity, liečby ekzémov, srdcovo cievnych chorôb a rakoviny. Zaraďuje sa medzi zázračné potraviny, ktoré zariadia, aby sa telo liečilo samo. Okrem už spomenutého priaznivo vplýva aj na bunkové starnutie, ktoré pomáha omladzovať prostredníctvom ničenia kyslíkových radikálov.
V prípade liečby kožných ochorení útočí na naše vnútorné orgány predovšetkým žalúdok a črevá, ktorých nesprávne fungovanie býva zdrojom našich problémov s pokožkou. Okrem pozitívneho vplyvu na zdravie našej pokožky má tiež omladzujúce účinky. Je výborným aj pre športovcov najmä vďaka vysokému množstvu vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Antioxidatny obsiahnuté v rastline chránia svaly a väzy pred poškodením a enzýmy chránia proti opuchom, zápalom a skracujú o polovicu rekonvalescenciu po úrazoch a operáciách.

Zloženie

Zelený jačmeň obsahuje beta-karotén, vitamíny B1, B2, B6, B12, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. Spomedzi minerálnych látok obsahuje vápnik, draslík, železo, fosfor a horčík. Ostatné zložky sú chlorofyl, aminokyseliny, bielkoviny, vlákninu a enzýmy. Veľmi vhodná je konzumácia zeleného jačmeňa v prípade ak ste vegetarián, pretože tí  majú v strave nedostatok kobalamínu a vitamínu B12.

Funkcia a účinky

Na trhu existuje mnoho výrobcov, ktorý ponúkajú doplnok výživy akým je zelený jačmeň. Jedným z nich je aj zelený jačmeň, respektíve mladý jačmeň od zeleného života. zelený jačmeň zaraďujeme medzi zelené potraviny, ktoré sú výborné pre naše zdravie a telesnú kondíciu. Zelený jačmeň má úžasné účinkz z hľadiska kompenzácie toxických faktorov a hlavne zásobuje naše telo potrebnými živinami keďže je plný vitamínov, minerálov, fytolátok, stopových prvkov, enzýmov, chlorofylu a aminokyselín. Je to úžasný spôsob ako detoxikovať svoj organizmus a okrem iného vás aj zasýti. Je ideálny v období pôstov a pri redukcii hmotnosti vďaka svojej schopnosti podporiť trávenie a peristaltiku čriev.

Typy produktov

Zelený jačmeň si môžete zakúpiť v rôznych formách a baleniach. Je na vás či preferujete práškovú, alebo tabletovú formu. Prášková forma je dostupná v 100 alebo 200 gramových baleniach z ktorých si môžete pripraviť osviežujúci nápoj, alebo tabletky v baleniach po 60 alebo 150 kusoch. Zelený život ponúka aj doplnok vo forme šumivých tabliet, ktoré sú kombinované spolu s chlorellou.

Náš názor

Ideálnou kombináciou je užívanie zeleného jačmeňa spolu s chlorellou. Je to skvelý spôsob ako detoxikovať svoj organizmus a vyťažiť čo najviac pre vaše zdravie. Zelený život dokonca ponúka zvýhodnené balíky kombinácie týchto dvoch zelených rastlín. Užívanie zeleného jačmeňa je jednoduché v prípade práškovej formy je to 1 kávová lyžička v dvoch dcl vody, jeden až tri krát denne, v prípade doplnku v tabletovej forme je to 2 až 6 tabliet nalačno zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Zelený jačmeň od zeleného života garantuje kvalitu výrobku, bez chemických látok, umelých hnojív a pesticíd. Rovnako je aj organicky pestovaný preto je jeho kvalita vysoká a jedna lzžička prášku zodpovedá 50-60 gramom čerstvej vytlačenej šťavy. Užívatelia sú s výrobkom veľmi spokojný a zaznamenávajú pozitívne účinky najmä v oblasti úbytku hmotnosti, prívalu energiu a zlešenia stavu pokožky.

Dôležité informácie

Keďže sa jedná o čisto prírodný produkt neboli zaznamenané u užívateľov vedľajšie účinky. V prvých dňoch je možné spozorovať mierne zhoršenie stavu pokožky, avšak ide o stav prechodný, ktorý súvisí s detoxikáciou a čistením tela. Tento stav po týždni, najneskôr dvoch odznie a stav vašej pleti sa vám naopak výrazne zlepší. Preto je dôležité, aby ste s užívaním tabliet neprestávali, ale pokračovali v kúre ďalej.

 

5/5 - (1 vote)

Reply