Zelená káva

Zelená káva – nielen detox ale aj chudnutie

Stretli ste sa už s pojmom zelená káva? Hovorí vám to niečo, či je to pre vás čistá novinka? Možno sa pýtate otázku: ,,Je naozaj zelená?“ Čím je iná od klasickej kávy? Má naozaj detoxikačné účinky? Fakt je dobrá na chudnutie? Zelená káva je v poslednom období pomerne často skloňovaná a často využívaná, a teší sa veľkej obľube. Ak sa o nej chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej, pretože v nasledujúcich riadkoch sa jej pozrieme na korienok.

Charakteristika

Určite poznáte klasickú hnedú kávu. Tú si možno pravidelne robievate, aby do vás vliala energiu a život na zvládnutie bežného dňa. Čo je to ale tá zelená káva? Ide v podstate o klasickú kávu, len nepraženú.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Káva dozrieva na kávovníku. Len čo bobule dozrejú, zozbierajú sa a dajú sa usušiť. Vtedy sú červenej farby. Sušenie prebieha tak dlho, ako je to potrebné, čiže aj niekoľko dní, až týždňov. Následne sa káva praží, zhnedne a ide o tú, ktorú pijeme bežne. No z tej usušenej pred pražením sa vyberá zelená káva, o ktorej budeme hovoriť my.

Zloženie

Zloženie zelenej kávy je o niečo zdravšie ako tej klasickej hnedej. Ide totižto o to, že pri procese praženia sa z kávy strácajú jej pozitívne zložky.

Zelená káva obsahuje okrem iného aj antioxidanty. Dokonca ich obsahuje omnoho viac ako ovocie, či zelenina. To je jedna zo zložiek, ktorá sa pri pražení stráca.

Ďalšou zložkou je kyselina chlorogénová. Tá zohráva dôležitú úlohu pri chudnutí, detoxikácii pečene a tráviaceho traktu. Okrem toho je jej výhodou tiež to, že funguje antivírusovo, antibakteriálne a antimykoticky, teda proti plesniam. No a čo sa chudnutia týka, kyselina chlorogénová zabraňuje ukladaniu cukrov a tukov v tele, preto tiež znižuje pocit hladu a slúži na znižovanie hmotnosti.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Treba však poznamenať, že obsahuje viac kofeínu ako samotná čierna káva, keďže v nej sa kofeín mierne stráca pri pražiacom procese.

Účinky

Účinkov zelenej kávy je podstatne viac ako tej hnedej. Oba druhy však odvodňujú, preto ak ste požívateľom, je dobré si zabezpečiť dostatočný prísun vody na celý deň. Okrem toho, že hnedá káva dokáže nabudiť centrálnu nervovú sústavu a doviať do vás energiu, zelená má toho omnoho viac.

Zhrňme si teda účinky zelenej kávy:

 • zrýchľuje metabolizmus, preto pomáha pri regulácii cukrov a tukov v tele
 • pomáha pri chudnutí, redukuje pocit hladu
 • dodáva energiu a znižuje pocit únavy
 • slúži aj na detoxikáciu tela
 • spomaľuje proces starnutia
 • pomáha činnosti mozgu, zlepšuje čulosť a vitalitu 
 • potláča tiež jojo efekt pri chudnutí
 • obsahuje tiež antioxidanty, ktoré zbavujú telo škodlivín

Formy zelenej kávy

Zelená káva sa dá kúpiť v mnohých podobách. Môžete si ju zakúpiť priamo ako zrnká, prípadne vo forme tabliet, alebo ako namletú a pripravenú na vytvorenie lahodného nápoja.

Ak zvolíte tabletový variant, je dobré zelenú kávu užiť približne hodinu pred jedlom na lačný žalúdok hneď ráno.

Ak si zvolíte druhý variant a teda priamo kávové zrnká, je dobré ich pred použitím nechať 2 – 3 hodiny vo vlažnej vode. Potom vodu zliať, dať do hrnčeka približne dve lyžičky kávových zŕn a zaliať vriacou vodou. Nechať lúhovať aspoň 5 minút.

Ak si zvolíte variant nápoja z namletej kávy, je dobré, ak si ho dáte tiež hneď ráno. Zelenú kávu zalejte vodou a nechajte 15 minút postáť. Ak máte radi kávu osladenú, môžete použiť napríklad med.

Chuť a vzhľad

Možno očakávate, že pri zelenej káve to bude tak ako pri tej klasickej čiernej, a že v pohári sa vám vytvorí zelená pena a lahodný nápoj. Nie je to celkom pravda. Penu určite nečakajte, no a chuť síce trochu kávovú má, ale prevažne chutí ako zelený čaj. 

Typy produktov

zelena-kava

Green coffee bean extrakt ponúka balenie, ktoré obsahuje 250 kusov kapsúl extraktu. Ideálne je dávkovanie 1-2 kapsule denne pol hodinu pred obedom. Nezabúdajte, že káva má energizujúce účinky preto nie je vhodné kapsule užívať vo večerných hodinách aby neprišlo k problémom so spánkom. Výrobca ponúka aj rôzne balenia za zvýhodnené ceny, aby ste si nemuseli výrobok stále objednávať po jeho minutí.

Detoxikácia a zelená káva

Ak ste sa rozhodli, že vyskúšate do vašej detoxikačnej kúry zaradiť aj zelenú kávu, máme pre vás ešte niekoľko rád, ktorými môžete zvýšiť efektivitu očisty. V prvom rade je nutné vedieť, že sa netreba spoliehať len na pitie zelenej kávy. To, že si dáte jeden nápoj denne a budete sa stravovať nezdravo vaše telo neočistí. Je nevyhnutné, aby ste obmenili váš jedálny lístok.

Pridajte do stravy viac bielkovín, zeleniny, ovocia, strukovín, orechov, menej cukroviniek, tukov, mastných jedál, menej pečiva, údenín, menej alkoholu, cigariet, liekov (pokiaľ je to možné).

Dbajte na váš pitný režim. Ten je nevyhnutný na to, aby sa toxíny z tela mohli vyplavovať. Denne by ste mali vypiť aspoň 1,5 – 2 litre vody počas chladnejších dní a aspoň 2 – 2,5 litra vody v letných horúčavách.

Ďalšou súčasťou vášho detoxu by malo byť vyhýbanie sa stresujúcim udalostiam, prípadne ak sa im vyhnúť nedá, tak si aspoň zabezpečiť dostatočnú psychohygienu. Či už nácvikom správneho dýchania, alebo rôznymi relaxačnými metódami (ako na to sa môžete dočítať v článku Ako účinne zvládať stres? ).

Neposlednou zásadou je dostatok pohybu. Ak si sám pred sebou dávate výhovorky, že na to jednoducho nemáte čas, povedzte si, či nemáte denne ani 30 minút na to, aby ste sa trochu prešli, prípadne aby ste sa prebehli, zaskákali si napríklad na švihadle, zahrali si nejaký kolektívny šport. Pohyb po čerstvom vzduchu pomôže rozdýchať pľúca, rozpumpovať srdce, nabudiť metabolizmus, a nielenže vaša detoxikácia naberie na obratkách, ale sa budete cítiť aj lepšie. Či už po tej fyzickej, tak aj po psychickej stránke.

Názory na zelenú kávu

Ohľadom zelenej kávy nepanujú len pozitívne názory. Na internete sa možno stretnúť aj s negatívnymi.  Príčina môže spočívať v tom, že niekedy sa kupujúci stanú súčasťou podvodu a nekúpia si pravú zelenú kávu. Samozrejme, potom od nej nemôžu čakať zaručené výsledky.

Niektoré spoločnosti pod pojmom zelená káva predávajú iné produkty. O tom, že kupujete skutočne zelenú kávu sa môžete presvedčiť napríklad na diskusných fórach, kde ľudia píšu svoje skúsenosti, prípadne na základe danej značky (či ide o overenú).  

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Zelenú kávu si pre súčasť detoxikácie môžete zakúpiť v rôznych internetových obchodoch, kde je k dostaniu v rôznych formách.

5/5 - (2 votes)

Reply