Muflónie mäso

Muflónie mäso

Popis muflóna

Muflónie mäso pochádza z muflóna a v dnešnej dobe sa na Slovensku na Vtáčniku,  v Tribečskom pohorí, v Malých Karpatoch nachádza približne 10 000 muflónov lesných. Toto nádherné zviera dosahuje dĺžku približne od 110 – 130 cm. Výška muflóna dosahuje približne od 70 do 90 cm a jeho hmotnosť je približne od 35 do 55 kg. Zväčša sa nedorastá do vyšších veľkostí, avšak žena muflóna, muflónica je o niečo menšia, nie o veľa ale musíme poznamenať, že muflónica nedorastá do viac ako 30 kg. Muflón má inú srsť v lete a v zime. V lete je jeho srsť veľmi kratučká a hrdzavá až priam hnedá, miestami premenlivá hrdzavohnedá. Na bruchu má osrstenie, ktoré je biele. U muflóna prevláda farba hrdzavo hnedá a práve preto biele miesta na jeho tele zvýrazňujú jeho partie. Týmito bielymi časťami sú napríklad spodné časti nôh, okolo papule, vo vnútri uší… Muflónice sú v lete skôr okrovo hnedé ako hrdzavé, v zime sú muflóny mohutnejšie pretože majú veľmi hustú a tmavú srsť.

Na Muflónovi si musíme určite všimnúť jeho mohutné špirálovité stočené rohy, sú nádherné a priam neprehliadnuteľné. Ak neviete ako určiť vek muflóna, zistíte to priam jednoducho. Vek muflóna zistíme podľa prírastkov na rohoch. Sfarbenie týchto rohov je zväčša tmavohnedé a veľmi často je lesklé.  Tomuto zvieraťu vyhovujú hlavne suché zmiešané lesy, ktorých pôda je skalnatá. Celú čriedu vedie muflónica. V lese je celá črieda pri prechode dosť hlučná ak cítia nebezpečenstvo tak sa ozývajú varovným hvizdom. Ako najväčších nepriateľov považujú vlky, rysy, líšky a túlavé psy.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Muflón je jediný voľne žijúci zástupca rodu ovca, v prírode patrí medzi veľmi srstnaté barany, ktoré majú na hlave zahnuté rohy. Zväčša sú to veľmi plaché zvieratá, ktoré sú omnoho mohutnejšie ako domáca ovca, má hrdzavú srsť a majú perfektný zrak a aj čuch. Patria medzi najostražitejšie zvieratá, ktoré veľmi rýchlo a obratne skáču, okrem toho aj veľmi rýchlo bežia. Muflónie mäso je dieticky najkvalitnejšia zverina. Mäso je veľmi výrazné svojou chuťou a pripomína touto chuťou kuracie mäso

Pôvod muflónieho mäsa

muflon-maso

Patrí medzi lesnú zver, pretože v minulosti žili v hornatých skalnatých pohoriach okolo stredozemného mora. V dnešnom svete ich nájdeme len veľmi málo a aj to len na Sardinii a Korzike. Určite Vás zaujíma kedy prišli na Slovensko? Na slovenskú republiku sa muflóny začali dovážať približne v 19 storočí. Muflónom sa žilo najlepšie v Malých Karpatoch, Vtáčniku, v Tribečskom pohorí alebo aj Považskom Inovci. Z Korziky a Sardínie sa muflón rozšíril po celom Stredomorí. 

Charakteristika a význam pre zdravie:

Medzi charakteristické črty muflóna patrí, že muflónica je menšia ako muflón, ich sfarbenie je okrovohnedé u muflónov to je hrdzavohnedé a prezrádza ich biele sfarbenie na niektorých miestach ako je okolo papule,  na spodku nôh, okolo kratučkého chvosta, okolo papule. Okrem toho má biele osrstenie aj na bruchu. 

Ako chovať muflóny

Veľmi je dôležité dbať na správnu životosprávu muflónov. Práve preto je veľmi dôležité im ráno na raňajky nasypať na zem repu, ktorú muflóny priam milujú. Ak neviete kedy je muflón hladný, nebojte sa on Vám to rád dokáže. Na to že je hladný upozorňuje človeka svojím hlasným bručaním. Muflónica je dobrou matkou a svoje dieťa si pozná pomocou pachu. Práve preto nachová len svoje mláďa, inému mláďaťu muflónica nacicať nedá.  Avšak netreba zabúdať, že o muflóny je ťažšie sa starať v zime. Dôvodom je to, že cez leto sa napasú aj na tráve a nie je potrebné ich prikrmovať veľmi častou, ale dôležité je aj to, že voda rýchlo zmrzne a treba ju často meniť a do válova im ju nalievať ešte teplú. Muflóny sú zvieratká, ktoré si spokojne aj odhryzkávajú z kôre konárov, pretože je to pre nich tá najväčšia pochúťka.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Recept:

Recept č. 1: Muflónia rolka na Cíceri

Potrebujeme??

400 g muflónie mäso – bok

400 g muflónie mäso – orez

Soľ

Čierne korenie

50 g cesnak

100 g cibuľa

100 g cícer

Majorán

Rasca

Mrkva

Zeler

 Postup:

Recept je veľmi jednoduchý, pretože najdôležitejšia a najnáročnejšia časť, je hneď na začiatku a to je, že z muflonieho rebra stiahneme bok. Ak máme bok stiahnutý, vezmeme si orez, a ten pomaly pomelieme. Ak ho máme pomletý, osolíme a okoreníme ho podľa chuti. Poriadne premiešame a pridáme pretlačený cesnak a cibuľu, alebo si cesnak a cibuľu nakrájame na veľmi malinké kúsočky. AK to všetko máme znovu premiešame. Necháme to pol hodinku postáť v chladničke aby nám mäsko prešlo chuťou. Potom ho vyberieme a týmto pomletým mäsom potrieme mufloní bok. Ak máme už dostatok mletého mäsa, tak pomaly ho zrolujeme a zviažeme špagátom alebo ho poprepichujeme špáradlami. Ak to už máme, opatrne vezmeme rolku a dáme ju do pekáča, pridáme tam zeleninu a namočený cícer. Môžeme pridať ešte nejaké koreniny, ale to len podľa chuti. Rúru si musíme predhriať na 160 °C a pri tejto teplote aj naďalej pečieme.

Recept č. 2: Muflón na cesnaku so špenátovým pyré

Potrebujeme:

1kg muflónie mäso

1 ks cibuľa (stredne veľká)

2 – 3 strúčiky cesnak

2 polievkové lyžice rastlinný olej

Soľ (podľa potreby)

mleté čierne korenie (podľa potreby)

podľa chuti drvená rasca

1/2 kg mrazený špenát

1 dl smotana na varenie

1 ks vajce

Korenie (iné koreniny podľa chuti)

1 ks vajce

250 g uvarené prepasírované zemiaky

250 g hrubá múka

 Ako si tento receptík pripravíme?

Vezmeme si najprv stredne veľkú cibuľu, ktorú nakrájame na malinké kúsky, orestujeme ju na miernom ohni spolu s cesnakom. Muflonie mäso už máme predom nakrájané na stredne malé kocky a pridáme k základu s cibuľkou a cesnakom. Postupne dochucujeme koreninami aby malo chuť po ktorej túžime, pridávame soľ, rascu. Vezmeme vodu a podlejeme toto mäsko aby malo tú naj-neodolateľnejšiu chuť. Ak máme špenát rozmrazený vezmeme ho a necháme ho odkvapkať, znovu si vezmeme olej a na malinké kúsky pridávame ešte zvyšnú nakrájanú cibuľu, na cibuľu dáme restovať špenát, ktorý osolíme a okoreníme. Vezmeme si stredne veľké vajce a zmiešame ho so smotanou. Ak špenát dobre pre vrie, zložíme ho z platne a rozmixujeme ho ponorným mixérom. Ak máme všetko pripravené  urobíme si knedľu. Zo špenátového pyré si urobíme kôpku a mäsko dávame vedľa pyré alebo pyré môžeme dať aj na mäsko.

Tento receptík je veľmi jednoduchý a chutný, nezabúdajte podávať s červeným vínkom (18+).

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Doba lovu:

Ste začínajúcim polovníkom, a neviete kedy si uloviť toto úžasné mäsko, tak Vám rada poradím, muflóny, ktoré žijú vo voľnom revíri sa smú loviť len v období od 1. Augusta do 15. Januára, muflón, ktorý je vo zverinci, je možné ho loviť počas celého roku,  ak však chcete uloviť malé muflónča alebo muflónicu, je možné ju loviť len od 1. Augusta do 31. Decembra. Ideálne obdobie na lov muflónov je v auguste pretože sa muflóny pasú a november pretože majú ruju.

4.5/5 - (2 votes)

Reply