Vitamín H

Biotín

Biotín je vitamín, ktorý sa v malom množstve nachádza v mnohých potravinách napríklad vo vajci, ovsených vločkách či mlieku. Biotín sa používa na prevenciu a liečbu nedostatku biotínu spojeného s tehotenstvom, podvýživou a rýchlym poklesom hmotnosti. Používa sa tiež pri vypadávaní vlasov, lámaní nechtov, kožných vyrážkach u dojčiat, cukrovke a miernych depresiách.

Charakteristika biotínu

Biotín je dôležitou súčasťou enzýmov v tele, ktoré štiepia určité látky, ako sú tuky, uhľohydráty a ďalšie.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Neexistujú dobré laboratórne testy na zisťovanie nedostatku biotínu, takže jeho nedostatok sa väčšinou zisťuje prejavom príznakov ako rednutie vlasov (často spojené so stratou farby vlasov) a červené šupinaté vyrážky okolo očí, nosa a úst. Neurologické príznaky ako depresia, vyčerpanie, halucinácie a brnenie rúk a nôh. Existujú určité dôkazy, že diabetes môže viesť k nedostatku biotínu.

vitamin-h-zdroj

Vitamín H je efektívny pri:

 • Liečbe a prevencii nedostatku biotínu. Existujú určité dôkazy, že fajčenie cigariet môže spôsobiť mierny nedostatok biotínu.

Biotín je neúčinný pri:

 • Kožných vyrážkach u dojčiat (seboroická dermatitída)

Nedostatočné dôkazy o účinnosti Biotínu pri:

 • Strate vlasov: existujú určité dôkazy, že užívanie biotínu spolu so zinkom znižuje vypadávanie vlasov.
 • Diabetes: nebolo dokázané, že by biotín ovplyvňoval hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou 2. typu. Avšak existujú určité dôkazy, že kombinácia biotínu a chrómu znižujú hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou. Iné dôkazy ukazujú, že rovnaká kombinácia znižuje pomer celkového cholesterolu u ľudí s diabetom 2. typu.
 • Diabetická bolesť nervov: existujú určité dôkazy, že biotín môže znížiť bolesť nervov u ľudí s cukrovkou.
 • Lámavé nechty na rukách a nohách: biotín môže zvýšiť hrúbku nechtov na rukách a nohách u ľudí s lámavými nechtami

Vedľajšie účinky

Biotín je pravdepodobne bezpečný pre väčšinu ľudí, ak sa užíva v odporučených denných dávkach. Preto by sa denná dávka nemala prekračovať.

Upozornenia

Tehotenstvo a dojčenie: biotín je bezpečný ak ho užívajú v odporúčanom množstve.

Dialýza obličiek: ľudia po dialýze, môžu potrebovať dodatočné dávky biotínu. V tomto prípade je potrebné sa radiť s lekárom.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Dávkovanie

Príslušná dávka biotínu závisí od viacerých faktorov, ako je vek, zdravotný stav a podobne. V súčasnosti neexistuje dostatok vedeckých informácií pre určenie vhodného rozsahu dávok pri biotíne. Majte na pamäti, že prírodné produkty nie sú vždy nevyhnutne bezpečné a dávkovanie môže byť dôležité. Uistite sa, že sa riadite pokynmi na štítku výrobku a pred použitím sa poraďte so svojím lekárnikom alebo lekárom alebo iným zdravotníckym pracovníkom.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Neexistuje žiadna denná odporúčaná dávka (RDA) pri biotíne. Adekvátny príjem pre biotín je 7 mcg pre dojčatá 0-12 mesiacov, 8 mcg pre deti vo veku 1-3 roky, 12 mcg pre deti vo veku 4-8 rokov, 20 mcg pre deti 9-13 rokov, 25 mcg pre adolescentov 14-18 rokov, 30 mcg pre dospelých nad 18 rokov a tehotné ženy a 35 mcg pre dojčiacie ženy.

5/5 - (3 votes)

Reply