Vitamín H

Biotín

Biotín je vitamín, ktorý sa v malom množstve nachádza v mnohých potravinách napríklad vo vajci, ovsených vločkách či mlieku. Biotín sa používa na prevenciu a liečbu nedostatku biotínu spojeného s tehotenstvom, podvýživou a rýchlym poklesom hmotnosti. Používa sa tiež pri vypadávaní vlasov, lámaní nechtov, kožných vyrážkach u dojčiat, cukrovke a miernych depresiách.

Tip pre Vás
Trpíte zlým trávením, nafukovaním či pomalým metabolizmom alebo sa u Vás prejavujú zvláštne a ťažko identifikovateľné symptómy? Pravdepodobne Vám chýba kľúčový prvok vo výžive a preto je tu PRODETOX – skvelý doplnok s prospešnými baktériami, očisťujúcimi zložkami a prírodným zložením! Chcem si prečítať o produkte PRODETOX 

Charakteristika biotínu

Biotín je dôležitou súčasťou enzýmov v tele, ktoré štiepia určité látky, ako sú tuky, uhľohydráty a ďalšie.

Neexistujú dobré laboratórne testy na zisťovanie nedostatku biotínu, takže jeho nedostatok sa väčšinou zisťuje prejavom príznakov ako rednutie vlasov (často spojené so stratou farby vlasov) a červené šupinaté vyrážky okolo očí, nosa a úst. Neurologické príznaky ako depresia, vyčerpanie, halucinácie a brnenie rúk a nôh. Existujú určité dôkazy, že diabetes môže viesť k nedostatku biotínu.

vitamin-h-zdroj

Vitamín H je efektívny pri:

  • Liečbe a prevencii nedostatku biotínu. Existujú určité dôkazy, že fajčenie cigariet môže spôsobiť mierny nedostatok biotínu.

Biotín je neúčinný pri:

  • Kožných vyrážkach u dojčiat (seboroická dermatitída)

Nedostatočné dôkazy o účinnosti Biotínu pri:

  • Strate vlasov: existujú určité dôkazy, že užívanie biotínu spolu so zinkom znižuje vypadávanie vlasov.
  • Diabetes: nebolo dokázané, že by biotín ovplyvňoval hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou 2. typu. Avšak existujú určité dôkazy, že kombinácia biotínu a chrómu znižujú hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou. Iné dôkazy ukazujú, že rovnaká kombinácia znižuje pomer celkového cholesterolu u ľudí s diabetom 2. typu.
  • Diabetická bolesť nervov: existujú určité dôkazy, že biotín môže znížiť bolesť nervov u ľudí s cukrovkou.
  • Lámavé nechty na rukách a nohách: biotín môže zvýšiť hrúbku nechtov na rukách a nohách u ľudí s lámavými nechtami

Vedľajšie účinky

Biotín je pravdepodobne bezpečný pre väčšinu ľudí, ak sa užíva v odporučených denných dávkach.

Upozornenia

Tehotenstvo a dojčenie: biotín je bezpečný ak ho užívajú v odporúčanom množstve.

Dialýza obličiek: ľudia po dialýze, môžu potrebovať dodatočné dávky biotínu. V tomto prípade je potrebné sa radiť s lekárom.

Prodetox

prodetoxProdetox odstraňuje problémy s trávením, nafukovaním a nadväzujúcimi problémami s metabolizmom. Zlepšuje trávenie, umožňuje chudnutie a tento anglický produkt zásadným spôsobom zvyšuje kvalitu života.

Jedno balenie obsahuje až 30 sáčkov, a je nutné ho užívať dlhodobo, aby sa telo zregenerovalo. Denne sa užíva jeden sáčok rozpustený vo vode. Ide o optimálny plán. Cena je iba 35 eur na pri jednom balení.

Zloženie:

  • Vláknina
  • Byliny ako Zázvor, Mäta prieporná a ďaľšie
  • Baktérie, ktoré sú kľúčovým prvkom v trávení a podľa najnovších štúdií aj v chudnutí
  • Antioxidanty

V strave nachádzame čím ďalej menej kľúčových výživových látok a hlavne neobsahuje baktérie, ktoré umožňujú trávenie. Prodetox je preto vytvorený na dlhodobé užívanie, aby Váš organizmus fungoval správne a vitálne počas celého roka.

Alebo prečítaj recenziu

Dávkovanie

Príslušná dávka biotínu závisí od viacerých faktorov, ako je vek, zdravotný stav a podobne. V súčasnosti neexistuje dostatok vedeckých informácií pre určenie vhodného rozsahu dávok pri biotíne. Majte na pamäti, že prírodné produkty nie sú vždy nevyhnutne bezpečné a dávkovanie môže byť dôležité. Uistite sa, že sa riadite pokynmi na štítku výrobku a pred použitím sa poraďte so svojím lekárnikom alebo lekárom alebo iným zdravotníckym pracovníkom.

Neexistuje žiadna denná odporúčaná dávka (RDA) pri biotíne. Adekvátny príjem pre biotín je 7 mcg pre dojčatá 0-12 mesiacov, 8 mcg pre deti vo veku 1-3 roky, 12 mcg pre deti vo veku 4-8 rokov, 20 mcg pre deti 9-13 rokov, 25 mcg pre adolescentov 14-18 rokov, 30 mcg pre dospelých nad 18 rokov a tehotné ženy a 35 mcg pre dojčiacie ženy.

Vitamín H
5 (100%) 3 vote[s]

Vyjadri svoj názor