Aloe vera

Všeobecný krátky popis

Aloe vera, mnohokrát nazývané aj ako zázračná rastlina pochádza pôvodne zo Severnej Afriky a existuje viac ako 500 druhoch kvitnúcich sukuletných rastlín aloe vera. Listy aloe vera sú šťavnaté a obsahujú v sebe hustú dužinu. Práve preto sa aloe vera v prípade výrobkov na použitie vyskytuje vo forme gélu. Aloe vera má dlhú históriu čo sa týka jeho používania na liečebné účely a siaha až do obdobia starovekého Egypta.

Charakteristika a využitie aloe vera

Aloe vera je účinná pri mnohých zdravotných problémoch ako:
pálenie záhy: výskum vykonaný v roku 2010 dokázal, že užívanie 1 až 3 lyžičiek aloe vera počas jedla, má za následok zmiernenie závažnosti tohto ochorenia. Rovnako uľahčuje trávenie potravín a zmierňuje iné zažívacie problémy. Je to najmä vďaka nízkej toxicite rastliny.
– pomáha udržiavať zeleninu a ovocie v čerstvom stave: štúdia vykonaná v roku 2014 ukázala, že v prípade paradajok pokrytých gélom aloe vera nedošlo k napadnutiu zeleniny škodlivými baktériami. Rovnaké výsledky boli zistené aj v podobnej štúdii s jablkami, kde aloe vera gél napomohol, aby ovocie ostalo čo najdlhšie čerstvé. Týmto spôsobom by sme mohli eliminovať používanie rôznych chemických látok, ktoré umelo predlžujú sviežosť ovocia a zeleniny.
– alternatíva ústnej vody: aloe vera je tiež účinná a bezpečná alternatíva ústnej vody. Prírodné zložky rastliny, ktoré obsahujú dávku vitamínu C, majú za následok blokovať tvorbu zubného plaku a tiež poskytuje úľavu pokiaľ máte problém s krvácajúcimi alebo opuchnutými ďasnami.
– znižuje hladinu cukru v krvi: užívanie dvoch polievkových lyžíc aloe vera denne spôsobuje pokles hladiny cukru v tele u ľudí s diabetom druhého typu. Treba byť však opatrný v prípade užívanie aloe vera spolu s liekmi na liečbu diabetu, pretože by mohlo dôjsť k zníženiu hladiny glukózy v tele na nebezpečnú úroveň.
– prírodné preháňadlo: aloe vera sa tiež považuje za prírodné preháňadlo, keďže pozitívne podporuje naše trávenie. Avšak bolo dokázané, že v prípade ak trpíte kronovou chorobou, kolitídou alebo hemoroidmi, mali by ste byť s užívaním aloe vera opatrný pretože by vám to mohlo spôsobiť vážne kŕče a hnačku.
– starostlivosť o pokožku: aloe vera je veľmi účinné na pleť. Dodáva jej potrebný tón a hydratáciu.
Rovnako je výborná v prípade ak dôjde k spáleniu pokožky slnkom alebo inému druhu popálenia.

Zloženie

Existuje celý rad spôsobov a foriem v akých sa dá aloe vera užívať, od rôznych gélov, výťažkov, tabliet,
 až po šťavy. Aloe vera je možné sa vyskytuje  v 95%, 100% forme, spolu s inou šťavou, alebo ako súčasť rôznych kozmetických výrobkov.

Typy produktov

Jedným s výrobcov, ktorý ponúka nielen šťavy ale aj iné výrobky s aloe vera ako zubné pasty, ústne spreje, telové mlieka a tablety je good nature. Čistá šťava z aloe vera je k dispozícii v litrovom balení, kde je odporúčané dávkovanie jednej odmerky dva krát denne približne 30 minút pred jedlom. Okrem už vyššie spomenutých účinkov šťava z aloe vera je výborná aj proti únave, zvyšuje imunitu, priaznivo pôsobí na reguláciu ženského menštruačného cyklu. Šťava z aloe vera od good nature čistá, nepasterizovaná a neriedená cukrom ani neobsahuje žiadne farbivá. Je získavaná priamo z čerstvej dužiny získavanej z ručne krájanej rastliny z Mexika pestovaná bez chemických látok.
Ak radšej užívate tablety z dôvodu praktickosti a prenosnosti pri cestovaní, je možné si zaobstarať aloe vera aj v tejto forme. Jedna tabletka v sebe obsahuje približne 100 mg koncentrátu, čo sa rovná približne 20 ml čerstvej šťavy. V prípade tabliet je užívanie v množstve 1-3 tablety denne.

Náš názor

Dôležité informácie/upozornenie
Na začiatku užívania sa môžete stretnúť s prechodnými stavmi vo forme zhoršeného trávenia, bolesti kĺbov, hlavy, zhoršenie stavu pleti a pod. Jedná sa však o vedľajšie účinky prechodného charakteru, ktoré po pár dňoch odznejú. Je dôležité aby ste počas týchto dní neprestávali s užívaním aloe vera, v najhoršom prípade sa odporúča znížiť dávkovanie na jednu odmerku denne.
5/5 - (1 vote)

Reply