Chlorella

Životodarná riasa Chlorella

Chlorella je sladkovodná, jednobunková riasa, ktorá rastie v sladkej vode. Na našej planéte sa objavila pred viac ako 2 miliardami rokov. Keďže sa jedná o mikroskopický organizmus, nebola objavená až do konca 19 storočia. Jej názov je odvodený z Gréckych slova ,,chloros” čo znamená zelený a ,,Ellu”, čo znamená malý.

Chlorella je známa aj tým, že obsahuje najviac zeleného farbiva chlorofylu spomedzi všetkých rastlín. Chlorella je nutrične bohatá rastlina, čím sa zaraďuje medzi superpotraviny. Obsahuje 60% bielkovín, 18 aminokyselín (vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín) a rôzne vitamíny a minerály.

Je spoľahlivým zdrojom esenciálnych aminokyselín, ktoré sú dôležité pre mnoho biochemických funkcií, vrátane hormonálnej rovnováhy. Okrem vysokého množstva chlorofylu obsahuje tiež beta-karotén a RNA/DNA. V chlorelle sa nachádza viac ako 20 vitamínov a minerálov, vrátane železa, vápnika, draslíka, horčíka, fosforu, vitamín A, C, B1, B2, B5, B6, B12, vitamín E a K, biotín, inositol, kyselinu listovú.

Charakteristika a načo je chlorella vhodná

Napriek tomu, že chlorella rastie prirodzene v sladkej vode, tá ktorá je určená pre ľudskú spotrebu sa pestuje v minerálne bohatých, sladkovodných rybníkoch pod priamym slnečným svetlom. Chlorella je výborným pomocníkom k posilneniu imunitného systému a taktiež v boji proti infekciám. Bolo dokázané, že zvyšuje množstvo dobrých baktérií v tráviacom trakte, čo je nápomocné pri liečbe vredov, kolitídy a Crohnovej chorobe. Rovnako je vhodná aj na liečbu zápchy, vysokého krvného tlaku a pri zvýšenej hladine cholesterolu.

Jej použitie sa javí ako účinné aj v prípade liečby rakoviny a ako pomocný doplnok po ožarovaní. Práve vďaka vysokej hladine chlorofylu, je známa tým, že chráni telo pred ultrafialovým žiarením.

Chlorella od zeleného života zloženie

Na trhu existuje mnoho druhov chlorelly. Avšak produkt od zeleného života poskytuje niekoľko záruk ohľadom kvality ich výrobkov. Chlorella od zeleného života je pestovaná najmodernejšou technológiou s konštantne vysokou kvalitou. Jej tablety obsahujú iba čistú, sušenú biomasu riasy chlorella.

Chlorella od zeleného života sa pestuje v uzavretých nádržiach vďaka čomu je jej čistota a kvalita zaručená. Vďaka pestovaniu v kontrolovaných nádržiach je uchránená od kontaminantov a má nízky obsah ťažkých kovov. Je to výživový doplnok, ktorý je možné si zakúpiť v tabletkovej forme v balení po 150, alebo 750 tabliet.

Tabletky chlorelly je ak nemáte problém s jej chuťou možné aj rozhrýzť, alebo cmúľať, čo je výhodné aj z hľadiska pozitívnych účinkov na ústnu dutinu. Má totižto dezinfekčný účinok na ústnu dutinu, pozitívne pôsobí na naše zuby, má liečivé schopnosti v prípade zápalov v ústnej dutine, pomáha pri paradentóze a eliminuje zápach v ústach.

Dávkovanie

chlorella-tabletky

Odporúčané dávkovanie pre viditeľné výsledky je 4-6 tabliet zapiť pohárom čistej vody 3 krát denne. keďže sa jedná o výživový doplnok, nesmie sa použiť ako náhrada pestrej stravy. Výhodou chlorelly od zeleného života je, že vám okrem iného garantujú vrátenie peňazí a rýchlo dodanie do 48 hodín. Ideálne je začať s postupným dávkovaním a to tak, že prvý deň si dáme 1 tabletu, druhý deň tretiu tabletu až sa dostaneme na úroveň 4 tabliet tri krát denne.

Ako to funguje

Chlorellu je potrebné užívať určitý čas a postupne, aby si na ňu naše telo zvyklo. Je potrebné aby ste boli v užívaní tabliet vytrvalý a poctivý, pretože účinky na organizme sa objavujú po 3 mesiacoch užívania a očista vrcholí niekedy na konci 6 mesiaca. Nemôžeme očakávať zázraky za pár dní, keď sme telo ničili celé roky.

Náš názor

Skúsenosti užívateľov v prípade chlorelly sú veľmi pozitívne. zákazníci užívajúci chlorellu na pravidelnej báze postrehli pozitívne účinky najmä v prípade úbytku na váhe, zlepšenie stavu pleti, trávenia a taktiež pocítili viac energie, vitality a elánu. Preto je užívanie chlorellu nielen v prípade očisty a detoxikácie organizmu viac ako vítané.

Dôležité informácie

Pri užívaní chlorelly je dôležité, aby sme dbali na pitný režim, pretože vysoké množstvo vlákniny obsiahnuté v chlorelle na seba viaže veľké množstvo vody a mohlo by dôjsť k dehydratácii. V prípade ak by ste počas užívania pocítili účinky ako nadúvanie, alebo plynatosť, je potrebné aby ste si dávku prijímaných tabliet znížili. Každý organizmus si totižto na dávkovanie zvyká inou rýchlosťou. Na začiatku užívania sa môžete stretnúť so sprievodnými javmi ako je bolesť hlavy, plynatosť, zhoršenie exémov, čo však neznamená nič zlé, je to len znak toho, že naše telo sa čistí a začína bojovať s nepriaznivými vplyvmi. Tento jav je iba prechodný a po pár dňoch odznie. Tablety je možné podávať aj malým deťom, samozrejme aby sme predišli riziku vdýchnutia je vhodné tablety rozdrviť a podávať ako súčasť džúsu alebo jogurtu.

Vyjadri svoj názor