Ako bojovať proti jesennému prechladnutiu?

Typy na odolanie jesennej chrípky

Určite poznáte ten pocit, keď máte plný nos, pobolieva vás hlava, štípe, bolí, alebo vás šteklí  hrdlo, kýchate, slzia vám oči a cítite sa ako zbitý pes. Niekedy je dokonca prítomná aj horúčka. Jediná túžba je vtedy pre vás ležať a spať dovtedy, kým sa nezobudíte s pocitom, že je to všetko preč, však? Veru, máme na mysli jesenné prechladnutie. Tú nepríjemnú choroba, ktorá sa v tomto jesennom ročnom období vyskytuje skutočne často.

Počas jesene vás ohrozuje prechladnutie, alebo chrípka, takmer všade. Ide o obdobie, kedy je jeden deň teplo, môžete sa obliecť len ľahko, a vzápätí je v druhý deň o 10 °C nižšia teplota a musíte vytiahnuť aj kabáty, či jednoducho teplejšie oblečenie. V tomto sa je naozaj ťažko vyvarovať prechladnutiu, keďže naša imunita si na tieto výkyvy teplôt zvyká len veľmi ťažko. No a samozrejme, preplnené autobusy, vlaky, či MHD-čky taktiež nedodávajú na prevencii proti prechladnutiu. Stačí jedno kýchnutie človeka a bacily, či vírusy, sa šíria celým dopravným prostriedkom.

Vedeli ste že?….

StressFix je inovatívny produkt plný bylín, vitamínov a minerálov navrhnutých tak, aby ste očistili svoju myseľ od stresu, znížili vplyv psychických ochorení a zároveň mali plnohodnotný spánok?

Prevencia

Samozrejme, čo vám je súdené, to vás neminie. To asi neznelo pozitívne, však? 🙂 Nuž ale je zopár tipov, ako by ste mohli skúsiť bojovať a prechladnutie by sa vám mohlo vyhnúť.

Dobrá psychika

V prvom rade je na mieste spomenúť najmä psychiku. Totižto, vyrovnaný človek, ktorý má svoju psychiku pod kontrolou, dokáže sa ovládať, a dokáže zvládať stres, má lepšie fungovanie imunitného systému. Je známe, že stres spôsobuje mnoho chorôb a to najmä preto, že pod jeho dlhodobým pôsobením sa imunitný systém oslabuje.

Takže v prvom rade sa snažte naučiť účinne zvládať stres. Ako na to je spomenuté aj v našom článku Ako účinne zvládať stres.

Dostatok pohybu

beh

A to nie len v jesennom období, ale počas celého roka. Pri pohybe sa do tela uvoľňujú endorfíny, hormóny šťastia, ktoré otužujú vašu psychiku a tým aj imunitu. Netvrdíme, že treba byť vrcholovým športovcom. Ale pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, či nenáročná športová aktivita určite nebude na škodu.

Vyskúšajte StressFix

Ak vám záleží na svojom psychickom aj fyzickom zdraví, mali by ste zbystriť pozornosť. StressFix prichádza ako revolučná zmena pri starostlivosti o dušu, myseľ a v konečnom dôsledku aj telo.

Obsahuje až 14 zložiek vo vysokých dávkach a stojí iba 48,9 eur za 60 kapsúl. Dokáže kompletne nahradiť všetky užívané preparáty. Jeho silné zbrane – efektívne napomáha pri psychických ochoreniach, pôsobí proti stresu a skvalitňuje spánok. Prečítajte si recenziu

Zloženie:

 • Medovka lekárska (250 mg), Levanduľa lekárska (150 mg), Valeriána lekárska (100 mg), Slncovka kalifornská (100 mg), Mučenka opletavá (100 mg),
 • Vitamín B2 (1,2 mg), Vitamín B6 (2,2 mg), Vitamín B9 (400 ug), Vitamín B12 (4 uq), Vitamín D3 (600 I.U.), Vitamín E (10 mg),
 • Magnézium (200 mg), Zinok (12 mg), Železo (6 mg),

Pravidelná hygiena

Zistilo sa, že pravidelná hygiena má svoj význam. Počas dňa sa totiž na vaše telo usadí mnoho nečistôt z okolia, ďalej nečistoty, ktoré sa vylúčia potením, a v neposlednom rade sa na pokožke na konci dňa nachádza aj niekoľko zárodkov húb. Preto je pravidelné sprchovanie, umývanie rúk a ústnej dutiny naozaj významné aj v prevencii proti prechladnutiu.

Teplé priestory

Možno by ste čakali, že teplé priestory budú vhodné miesto, kde sa počas jesenných dní ukryť. Ale nie je to celkom tak. Príliš teplé miesta, kde je suchý vzduch, sú domovom pre mnoho baktérií šíriacich sa vzduchom. Nízka vlhkosť vzduchu tiež spôsobuje vysúšanie prirodzenej vlhkosti sliznice, a tá potom nedostatočne chráni telo pred choroboplodnými zárodkami. Preto sa počas jesene takýmto príliš teplým miestam snažte vyhnúť.

Vhodné oblečenie

Ako sme na úvode poznamenali, počasie býva v tomto ročnom období vrtkavé. Mali by ste ale myslieť na to, že len preto, že je napríklad október, nemusí to znamenať, že si na seba nemôžete dať teplejší kabát. Jednoducho, obliekajte sa tak, aby vám nebola zima. A najmä nie na nohy, pretože prechladnutie prichádza aj odtiaľ!

Strava

pomaranc

No a samozrejme ako inak, vaše zdravie dokáže ovplyvniť aj to, čo do tela dostávate v podobe jedla. Počas jesenných dní by ste mali do jedálnička zaradiť omnoho viac ovocia a zeleniny s obsahom vitamínu C a B. Taktiež sa odporúča piť ovocné alebo zeleninové šťavy, napríklad z citrónu, mrkvy, či jabĺk, ktorých je na jeseň neúrekom. Oproti ovocným čajom by ste mali vyhľadávať viac bylinkové, a sýtenú vodu by ste mali vymeniť za nesýtenú. Proti kašľu je napríklad vhodná bazová šťava s vysokým množstvom vitamínov A, B, a vitamínom C.

No a okrem iného netreba zabúdať na kráľov kuchyne, ktorí pomáhajú pri prevencii proti prechladnutiu asi najviac. Máme tým na mysli cibuľu a cesnak. Tieto dve suroviny pridávajte všade, kam sa hodia. Prípadne cesnak konzumujte aj čerstvý, napríklad s chlebíkom, maslom a šunkou.

Ako na to, ak je prechladnutie tu?

Najprv si treba uvedomiť, že bežné prechladnutie trvá približne 3 až 7 dní, vo výnimočných prípadoch je to aj dva týždne. Pri prechladnutí nie je nevyhnutné užívať antibiotiká. Tie sa predpisujú prevažne vtedy, ak sa stav nezlepšuje. Celkovo však prechladnutie nezvykne nechať trvalé dlhodobé následky.

stressfix

 • 48€.9/balenie
 • 60 tabletiek
  ☑️-Zníženie stresu
  ☑️-Silnejšia psychika
  ☑️-Kvalitný spánok
 • 📢+Zľava 4,9 eura(10%)
  (Vložte dusevnezdravie do poznámky)
zerex ultragold

 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)
detoxactive

 • 14€.49/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 19 eur
  (Pri kúpe štyroch balení)

Zásady, ktoré by ste mali dodržiavať, ak sa prechladnutie vyskytne sú:

 • dodržiavať pitný režim (či už v podobe bylinkových čajov ako je napríklad medovka lekárska, materina dúška, mäta prieporná, harmanček, alebo aj vo forme čistej neperlivej vody – pozor, nie studenej! )
 • určite sa vyhnúť mlieku a mliečnym výrobkom, pretože tie podporujú tvorbu hlienu – preto by ste svojmu zdravotnému stavu len priťažili
 • oddychovať – a veľa oddychu! Treba si uvedomiť, že práca neutečie. I tak by váš výkon pri prechladnutí určite nebol najlepší a chválihodný. Preto sa treba zababušiť do perín a ležať
 • pri bolesti hlavy, alebo pri zvýšenej teplote môžete užiť napríklad analgetiká na tlmenie bolesti a antipyretiká na zníženie horúčky
 • konzumovať veľa ovocia a zeleniny
 • vyskúšajte cmúľať strúčik cesnaku – ten vám prečistí ústnu dutinu od baktérií
 • vhodný je napríklad aj slepačí vývar, ktorý dodá telu potrebné živiny
 • taktiež pomáhajú napríklad inhalácie alebo „naparovanie“, aby sa uvoľnili hlieny v nose
 • častejšie si umývať ruky a ústnu dutinu
 • pravidelne vetrajte miestnosť, v ktorej sa zdržiavate, avšak – keď ju vetráte, nebuďte v nej, aby na vás priamo nešiel chladný vzduch
 • na bolesť hrdla je napríklad účinná „domáca medicína“ z medu (cukru) a cibule. Pripravíte si ju tak, že nakrájate cibuľu na menšie kolieska a zopár koliesok dáte na dno hrnčeka. Zasypete cukrom, prípadne zalejete medom (podľa vlastného výberu), a znovu na to poukladáte kolieska cibule. Takto urobíte aspoň 3 vrstvy a necháte cez noc postáť. Do rána vám cibuľa pustí šťavu. Šťavu užívajte po jednej polievkovej lyžici a zapite vodou alebo čajom.
5/5 - (2 votes)

Reply